teplota zdravého člověka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu teplota zdravého člověka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S podzimem často přichází také období respiračních onemocnění, mezi něž patří mimo jiné covid-19. Současná varianta se řadí, co se příznaků týče, mezi mírnější typy, přesto může některé pěkně potrápit. Zvláště v případě skupin seniorů, chronicky nemocných nebo lidí s oslabenou imunitou. Jaké jsou příznaky onemocnění covid-19? Kolik stojí testy a jaká platí v současnosti opatření?
Freediver David Vencl se jako první člověk na světě potopil v zamrzlém jezeře do hloubky 52,1 metru jen na nádech a v plavkách a po svém dalším světovém rekordu říká: „Byla to pro moje tělo extrémní zátěž a podruhé už to zkoušet nechci. Ani kdyby mě někdo překonal.“
Česko zachvátily extrémně vysoké teploty. Některé profese jimi trpí více než jiné. Jaká máte vůči zaměstnavateli při práci ve vedru práva?
S trochou nadsázky o sobě hovoří jako o pokračovateli bájné kněžny Libuše, jejíž vizi o Praze dotýkající se hvězd dotahuje do konce. Tomáš Rousek je vizionář, vystudovaný vesmírný architekt a šéf pražsko-londýnského studia Xtend. Projekt nové Prahy na Měsíci představil už ve škole. V rozhovoru pro deník E15 ale mluví o projektech pro americkou NASA či evropskou ESA, svých „pozemských“ konstrukcích nebo o budoucnosti bydlení ve městech. „Pro Prahu máme spoustu nápadů, zabýváme se tím už šestnáct let od naší...
Otužování pomáhá v boji (nejen) proti covidu, a navíc díky této aktivitě získáte sledující na Instagramu. Znáte jméno Wim Hof? Je to muž, který přesvědčuje civilizaci, že nepohodlí je třeba. Vydržel dvě hodiny v ledu a chce i vás naučit otužovat se. Moderně. Pomocí aplikace v mobilním telefonu.
Smrtnost na nákazu COVID-19 je výrazně nižší a nakaženost populace zase násobně vyšší, než na první pohled ukazují statistiky, upozorňuje miliardář Daniel Křetínský. Sám touto nemocí prošel. „Není nutné žít v panickém strachu z viru, pro zdravou populaci neznamená riziko. Ale je třeba přijmout omezení a vést doslova boj za to, aby lidé neumírali zbytečně, kvůli nedostupnosti potřebné zdravotní péče,“ říká v exkluzivním rozhovoru, který poskytl deníkům E15 a Blesk. Vláda přijala opatření rychle, proto podle...
Chronickou ránu, kterou pacient marně léčil rok a půl, zahojil přípravek z brněnského Národního centra tkání a buněk po třech týdnech. Stalo se tak díky využití speciálně upravené tkáňe placenty, přípravek Amnioderm přitom vypadá v podstatě jako náplast. „Lékař ji sterilně aplikuje, provlhčí a poté ováže. Je to jednoduché a efektivní,“ popisuje vedoucí projektu Iveta Minaříková a vedoucí výzkumu Zdeněk Kořístek dodává: „Amatérské využití ale není z legislativního hlediska možné. Stále jde o biologický ...
Rok 2017 přinesl řadu pozitivních i negativních vědeckých objevů a událostí. Některé významné, některé bizarní a vtipné.
Začínají prázdniny a s těmi ruku v ruce obvykle přicházejí také tropická vedra. Věděli jste, že přílišné teplo působí negativně na lidskou psychiku? Možná si po tomto zjištění budete chtít pořídit klimatizaci. Víte, jakou zásadu byste měli při jejím používání dodržovat?
Lidské selhání, lidská chyba. Pokud se stane za kniplem dopravního letadla, za volantem autobusu, nebo při řízení vlaku, následky můžou katastrofální. Mnohdy za onu lidskou chybu může stres. Na ten ale pilulku ještě nikdo nevymyslel. Přesto se blýská na lepší časy. Brněnští badatelé přišli na to, že nástup stresu se dá vypočítat. A když budeme vědět, kdy přijde, jistě se mu můžeme vyhnout.