termín dodání daňové přiznání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu termín dodání daňové přiznání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kdo podá své daňové přiznání online, získal o měsíc delší lhůtu. Zatímco papírové přiznání k dani z příjmů fyzických osob bylo nutné podat do 3. dubna 2023, při elektronickém podání se lhůta prodloužila do 2. května 2023. Pokud však lidé tento termín nestihnou, mají stále možnost vyhnout se pokutě za jeho pozdní podání. Pokud totiž přiznání podají přes poradce (daňového poradce či advokáta), mají čas až do 3. července.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Termín dodání podkladů pro roční zúčtování daně zaměstnanců se blíží. Podklady pro roční zúčtování daně se podle odborníků vyplatí pečlivě a včas připravit. Daňová vratka totiž v mnohých případech dosahuje i několika tisíc korun.
Daňové přiznání k dani z příjmu za loňský rok bude možné bez sankce podat až do 18. srpna. Ministerstvo financí tak prodlouží v souvislosti s dopady šíření koronaviru lhůtu, která byla dosud stanovena na 1. července. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.
Každý, kdo není osvobozen od daně z příjmu a zároveň loni dosáhl na příjmy vyšší než 15 tisíc korun, musí do 1. dubna tohoto roku podat daňové přiznání. Povinnost se týká podnikatelů, živnostníků, studentů, zaměstnanců i penzistů. Výjimku mají zaměstnanci, kteří během roku pracovali buď jen u jednoho zaměstnavatele, anebo u všech svých zaměstnavatelů podepsali prohlášení k dani. Další podmínkou ale je, že tito zaměstnanci nesmí mít zdanitelné příjmy vyšší než šest tisíc korun.
Finanční úřady asi budou moci promíjet podnikatelům pokuty za nedodání kontrolních hlášení k dani z přidané hodnoty (DPH). Předpokládá to změnová norma k návrhu nového celního zákona, který dnes schválila Sněmovna. Nyní míří k posouzení senátorům.