termín podání daňového přiznání 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu termín podání daňového přiznání 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Plátce daně musí daňové přiznání odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do 1. dubna 2021. Termín je stanoven zákonem a může se změnit. Jaké jsou další termíny pro odevzdání daní?
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státní rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.
Lidé a firmy do dnešního dne odevzdali 1,88 milionu daňových přiznání za loňský rok. Fyzické osoby podaly 1,63 milionu přiznání a firmy 242 005. V případě fyzických osob jde o tři čtvrtiny z celkového očekávaného počtu a u firem o více než polovinu. Data zveřejnila Finanční správa na twitteru.
Základní termín pro podání daňového přiznání za rok 2018 je do 1. dubna 2019, a ten se nezadržitelně blíží. Nesplnění daňových povinností je sankciováno, proto je potřeba doručit daňové přiznání na finanční úřad včas a současně uhradit případný nedoplatek na dani z příjmu fyzických osob.
Equa bank si nechala udělat průzkum mezi živnostníky, jen 22 procent z nich platí zálohy na daň z příjmů. Většina si na úhradu daně peníze ani neodkládá.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.
Z nabytí nemovitosti vyplývá povinnost podat na místně příslušný finanční úřad (FÚ) přiznání, a to do konce ledna 2019. Pokuty za pozdní podání však nehrozí až do 7. února 2019.
Blíží se konec ledna a s ním i termín pro podání přiznání k dani silniční a dani z nemovitých věcí. Čtěte, koho čeká papírování...
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.