termínované vklady česká spořitelna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu termínované vklady česká spořitelna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Během dubna se hned několik tuzemských bank odhodlalo oznámit střadatelům nepopulární zprávu o snížení úročení jejich vkladů. Ještě před dvěma měsíci přitom mnohé finanční domy na úrocích naopak přidávaly, když ČNB na počátku února zvýšila základní úrokovou sazbu na jedenáctileté maximum 2,25 procenta.
Sporožiro, vkladní knížky nebo bony vystřídaly nové produkty. Vypravte se s námi před rok 89.
V tuzemských podílových fondech zaměřených na nemovitosti skokově roste objem peněz od drobných klientů. Aktuálně je v těchto fondech 36 miliard korun. To je sedminásobek stavu před pěti lety, vyplývá z dat Asociace pro kapitálový trh ČR.
Tuzemské finanční domy mají za sebou historicky nejlepší rok. Podle předběžných dat České národní banky jim loni byznys vynesl dohromady přes 81 miliard korun, tedy o deset procent více než za doposud rekordní rok 2017.
Majetek, který mají Češi uložen v podílových fondech, stoupl na konci třetího čtvrtletí o 15 miliard na 498,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom informovala Asociace pro kapitálový trh (AKAT). Celkem 83 procent objemu majetku v těchto fondech drží fyzické osoby, 17 procent právnické osoby.
Čtveřice největších bank v Česku za letošní tři čtvrtletí vydělala 41,2 miliardy korun, což je o 700 milionů meziročně méně. Vyplývá to z výsledků bank. Výrazné zisky českých bank byly v minulém roce citelně ovlivněny jednorázovými faktory včetně ukončení devizových intervencí České národní banky.
Od roku 2010 byly úvěry ze stavebního spoření, z nichž většinu tvoří tzv. překlenovací úvěry, na ústupu. Stavební spořitelny především nedokázaly reagovat na stále se snižující úrokové sazby hypoték. Nyní je ale kvůli regulacím ČNB a stoupajícím úrokům hypoték všechno jinak. Navíc stoupá i zájem o „stavebko“ jako o spořicí produkt.
Spořicí účty jsou stálým, ale nikterak výnosným produktem. Peníze na nich uložené podle odborníků nevydělávají, a dokonce v průběhu času ztrácejí mírně na hodnotě. Přesto je podle nich lze pro uložení části úspor využít. Proč a jaké jsou sazby na konkrétních účtech?
O výhodnosti spořicích účtů se v poslední době dost polemizuje. Jak to s nimi aktuálně vypadá? Máme je stále v oblibě? Jaké jsou úroky? Nabízíme vám užitečný přehled.
Aleš Michl patří mezi známé tváře komentující ekonomické trendy. Současně se věnuje vlastnímu byznysu. Založil fond, který řídí matematický algoritmus. Vedle toho se ale pustil i na tenčí politický led a pomáhá Andrejovi Babišovi se zlepšováním jeho obrazu v očích veřejnosti.