termínovaný vklad české spořitelny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu termínovaný vklad české spořitelny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Aktuální úrokové sazby se již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí klesl o šest procent na 9,5 miliardy korun. Objem aktiv pod její správou stoupl o 19 procent na 341 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to ve čtvrtek sdělila ČTK. Zisky vesměs klesaly i ostatním velkým bankám.
Čistý zisk Komerční banky v letošním prvním pololetí meziročně klesl o 2,9 procenta na 8,1 miliardy korun. Celkové výnosy se jí snížily o 5,6 procenta na 18,1 miliardy korun.
Migrace z běžných na spořicí účty vynesla tuzemským střádalům v prvním pololetí miliardy korun na úrocích navíc. Jen Česká spořitelna tak například vyplatila na úrocích o více než miliardu korun více než v prvním pololetí loňského roku. I středně velké finanční ústavy vyšly úrokové výplaty na vyšší stovky milionů. Výsledkem je propad bankovních zisků v prvním pololetí oproti byznysově legendárnímu loňskému roku až o desítky procent. I tak lidé podle analytiků stále „okrádají“ sami sebe. Podíl peněz ...
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete: do repo fondů a fondů krátkodobých investic dál přitékají miliardy korun, osobní letecká přeprava sice zažívá boom, ceny akcií aerolinek jsou však pod úrovní z období před pandemií, hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář se v komentáři věnuje vývoji úrokových sazeb v Česku i ve světě, populární investiční influencer se chystá spustit vlastní fond a další zajímavosti z trhů a světa investic.
Inflace v loňském roce značně předehnala růst mezd a ani letos tomu spíš nebude jinak. I když by se situace mohla v dalším roce obrátit, nevykompenzuje ztrátu, kterou si domácnosti v průběhu posledních dvou let nabraly. Návrat na předkrizovou úroveň potrvá například podle hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila i pět až šest let.
Tuzemský bankovní sektor dokázal od ledna do března vydělat necelých 21 miliard korun, což je o bezmála dvanáct procent méně než o rok předtím. Z předběžných kvartálních výsledků bank vyplývá, že prozatím mají svou zlatou éru za sebou. Akcionáři přesto neprožívají tragédii, čísla jsou i tak po loňsku druhým nejlepším výsledkem českého bankovnictví v historii. Rekordní loňské zisky letos slábnou pod tíhou finančně zodpovědnějších střadatelů požadujících vyšší úroky za své vklady, bankovnímu byznysu stejně ...
Velké oblibě tuzemských investorů se aktuálně těší podílové fondy, které nabízejí zhodnocení blížící se základní úrokové míře centrální banky. Takzvaná dvoutýdenní repo sazba ČNB činí od loňského června sedm procent a je tak nejvyšší od konce 90. let. Do repo fondů a fondů krátkodobých investic, jak se tyto investiční nástroje nazývají, přitekly za poslední rok díky lákadlu atraktivních výnosů miliardy korun.
Čistý zisk Komerční banky vzrostl meziročně za rok 2022 o 37,9 procenta na 17,6 miliardy korun. Výnosy bance stouply o 23,2 procenta na 38,6 miliardy, uvedla banka na svém webu. Předsednictvo banky navíc navrhlo vyplacení dividenty 60,42 koruny na akcii. Tedy celkem 11,5 miliardy korun. O výplatě rozhodne 20. dubna valná hromada.
Vyplatí se vůbec v dnešní době spořit? Tedy odkládat část svého příjmu do finančních produktů, které slibují zhodnocení? Tuto otázku si v poslední době mnoho z nás klade stále častěji. U většiny je aktuálně tím hlavním důvodem nadprůměrná inflace. V klidu nás totiž nemůže nechat fakt, že pokud je míra inflace vyšší než zhodnocení našich úspor, pak – logicky – jejich reálná hodnota klesá.