termíny podání přehledu osvč - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu termíny podání přehledu osvč, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Termín pro podání daňového přiznání se kvapem blíží. Deník E15 vytvořil soubor článků s daňovou tematikou pro rok 2023. Dozvíte se v nich nejen například to, jaký termín podání dodržet, kdy a jak daňové přiznání podat, co platí pro podnikatele, zaměstnance nebo pro studenty, ale i jak danit investice nebo kryptoměny. Stáhnout si můžete formuláře pro daňové přiznání.
Jaké platí letos termíny pro daňové přiznání? Do kdy mají OSVČ podat Přehled o příjmech a výdajích? Jaké termíny platí pro daň z nemovitosti, souhrnná a kontrolní hlášení, spotřební daň, energetické daně, daň z příjmu, daň z přidané hodnoty a další?
Druhý zásadní termín pro podání daňového přiznání je tady. Pokud jej plánujete stihnout a nejste si dosud jistí, co a jak v daňovém přiznání uvádět, redakce deníku E15 nabízí výběr nejzásadnějších článků, které letos na téma daní vydala. Další aktuální daňová témata najdete v samostatné daňové rubrice.
S daňovým přiznáním jdou ruku v ruce i přehledy pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Základní termín pro podání je do 2. května, a to v případě, že přiznání podala přímo osoba samostatně výdělečně činná, nebo daňový poradce ve lhůtě tří měsíců od uplynutí zdaňovacího období. Nehraje zde roli, zda bylo přiznání podáno elektronicky, či papírově.
Po odevzdání daňového přiznání a přehledů vznikne některým OSVČ nárok na vratku daně z příjmu a povinného pojistného. Jak se o přeplatky žádá a kdy dorazí na účet?
Stejně jako loni došlo k posunutí daňového přiznání. Do kdy je ale potřeba podat Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení? Listinná podoba daňového přiznání se musela podat do 3. května. Na elektronické podání však mají lidé ještě čas, a to do 1. června. Na přehledy se spěchat nemusí, ale určitě není dobré na ně úplně zapomenout.
Od letošního ledna skončila část živnostníků s vedením daňové evidence a přihlásila se u svého finančního úřadu k paušálnímu režimu. Jde v podstatě o zúžení tří plateb do jedné paušální, která podnikateli pokryje povinnou měsíční platbu na zdravotní a sociální pojištění a také daň z příjmů. Nabízí se otázka, jak budou dokládat příjem při žádosti o hypotéku.
Vzhledem k současné situaci mohou živnostníci podat Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2020 v delším termínu. Vzhledem k OSSZ je nutné splnit termín 30. 6. 2021. K tomuto datu je však nutné zároveň uhradit i případný doplatek pojistného za rok 2020. Zdravotní pojišťovny pak Přehledy požadují do 2. srpna 2021.
K povinnostem osob samostatně výdělečně činných patří také odevzdání Přehledů o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu.