tesla volna energie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tesla volna energie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Německem, Rakouskem i Slovinskem projede řidič elektromobilu takřka bez problémů. Potíže nastávají přímo v cíli, tedy v Chorvatsku. Nabíječky v letoviscích jsou pomalé, pokud vůbec fungují. Nápravy se člověk dovolá jen obtížně. Cesta elektromobilem z Čech k Jadranu a zpět zabere kvůli nabíjení o několik hodin víc času než cestování konvenčním vozem, a to i když se vydáte spolehlivým elektroautem, jakým je novodobý nástupce ikonického minibusu Volkswagen ID. Buzz s dojezdem 300 až 400 kilometrů.
Patří k předním českým odborníkům na elektromobilitu, podílel se i na zprovoznění solární lodě. Přesto se vědec a pedagog Pavel Hrzina snaží dívat na nástup nových technologií pragmaticky a varuje před přehnaným vizionářstvím. „Jestli elektřina skutečně plně nahradí spalovací motor, stane se tak nejdříve za dvě lidské generace,“ tvrdí.
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete: do repo fondů a fondů krátkodobých investic dál přitékají miliardy korun, osobní letecká přeprava sice zažívá boom, ceny akcií aerolinek jsou však pod úrovní z období před pandemií, hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář se v komentáři věnuje vývoji úrokových sazeb v Česku i ve světě, populární investiční influencer se chystá spustit vlastní fond a další zajímavosti z trhů a světa investic.
Krize automobilek ve výrobních závodech škrtí prodeje nových vozů, naplno se začíná projevovat také ochlazování české ekonomiky. Méně vozů pořizují lidé i firmy. Děje se tak ve chvíli, kdy reálně hrozí, že z trhu zmizí vozy s cenou do půl milionu korun a nahradí je elektromobily. „Signály z trhu jsou jednoznačné, my je vnímáme od druhé poloviny loňského roku. Nechci použít slovo recese, nicméně ochlazení poptávky tu je. A je zcela logické,“ říká Jan Hurt, jednatel společnosti Porsche Česká republika, jenž ...
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 2. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, kde hledat aktiva, za něž investor zaplatí méně, než je jejich skutečná hodnota.
Žít si jako rentiér, a přitom nemít za sebou prodej úspěšné firmy, zdárné nabytí dědictví nebo věk začínající číslovkou pět a vyšší. Řada příslušníků takzvané generace Y nejen ve Spojených státech si osvojila investiční triky, díky kterým mohla pomýšlet na odchod „do důchodu“ už ve svých třiceti nebo čtyřiceti letech. Teď je ale čeká za jejich životů nevídaná ekonomická výzva. Časy, kdy šlo rychle vydělat až tisíce procent na kryptu, Tesle nebo na memových akciích, alespoň pro tuto chvíli skončily. Nabyté ...
Utrpení všech kryptospekulantů alespoň pro tuto chvíli skončilo. Pád bitcoinu a dalších kryptoměn se zastavil, dokonce už lze u nejrozšířenějších digitálních měn počítat zisky v řádu desítek procent za měsíc. Na odpískání kryptozimy je ale navzdory převládajícímu vedru brzy. Naznačují to i názory některých vůči kryptu kriticky vystupujících top manažerů.
S vysokou inflací budeme muset žít další tři roky a propady ještě chvilku potrvají, odhaduje investorka Andrea Lauren ze skupiny Rockaway. Skupina pořádala na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary konferenci Kreativní Česko, jejíž mediálním partnerem byl deník E15 a na které vystoupili zástupci českého byznysu jako Jakub Havrlant, Jaroslav Beck nebo Jan Bednář.
Norsko je nejvyspělejší elektromobilovou zemí na světě. Vydali jsme se proto prozkoumat ten pověstně skvěle fungující e-systém zblízka. Ano, po norských silnicích se prohání jedna Tesla za druhou, což je balzám pro oči i uši. Nabíjecí infrastruktura nás však vrátila do tvrdší reality.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.