test ci modulů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu test ci modulů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost Richarda Bransona Virgin Orbit v neděli poprvé úspěšně vypustila raketu do vesmíru z křídla letadla Boeing 747, čímž otevřela novou cestu pro vynášení malých družic na oběžnou dráhu, uvedla agentura AFP. Virgin Orbit uspěla napodruhé, po neúspěšném testu loni v květnu.
Prvním nestátním poskytovatelem profesních programů MBA se v roce 2004 stal Ústav práva a právní vědy, který tak letos slaví 15 let úspěšného působení. Institut se záhy po založení stal inspirujícím a vyhledávaným partnerem profesního vzdělávání v ČR. O obsahu studia, aktuálních trendech a budoucnosti MBA hovoří doc. JUDr. PhDr. Jiří Bílý, CSc., zkušený lektor, manažer a předseda správní rady Ústavu práva a právní vědy.
Společnost Bigelow Aerospace uzavřela partnerství s United Launch Alliance(ULA). Ráda by někdy kolem roku 2020 vynesla na nižší orbitu Země vesmírný „hotelový komplex“. Bigelow momentálně s NASA testuje na Mezinárodní vesmírné stanici nafukovací modul BEAM. Pokud projde testy, firma s ULA vynese několik spojených modulů a nabídne v nich pobyty vesmírným turistům.
Dostat se do vesmíru člověk zvládá už desítky let a současní vývojáři se zabývají na první pohled přízemnějšími problémy. Například se snaží pomocí chytrých nápadů a pokročilých technolgií o to, aby to bylo co nejlevnější a dostupné pro co nejširší okruh lidí. Jinou oblastí zájmu je optimální způsob návratu na zemský povrch. Možným řešením všeho dohromady může být zvládnutí technologie přistání pomocí tryskových motorů.
Vysoká úroveň zabezpečení přenášených i uložených dat, zbrusu nové funkce a doplňkové služby, ale také výrazně příjemnější a přehlednější uživatelské prostředí. To vše připravila společnost CCV Informační systémy svým zákazníkům, pro které zajišťuje elektronickou výměnu dokladů (EDI – Electronic Data Interchange), v nové verzi řešení ORION EDI 2016.
Do Česka zavítá unikátní výstava techniky amerických a sovětských letů do vesmíru Gateway to Space, která vznikla ve spolupráci se světovými muzei a kosmickými agenturami. O roli kosmonautiky a pořádání takové výstavy jsme hovořili se spisovatelem, novinářem, analytikem a propagátorem kosmonautiky Pavlem Toufarem a manažerkou celé výstavy Lucií Nouzovou ze společnosti JVS group, která tuto výstavu pořádá.
Nic nového pod sluncem. Drtivá většina pohonů, dnes označovaných za alternativní, již zanechala v historii výrazné stopy. Ale až současné tlaky na redukci spotřeby fosilních paliv, efektivnost provozu a eliminaci negativního vlivu na životní prostředí daly hledání variant rozhodující impulz.
Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) si již brzy budou moci sami vyrobit nástroje, náhradní díly či dokonce věci denní potřeby. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) totiž plánuje příští rok vyslat do vesmíru 3D tiskárnu, která by výrazně zjednodušila provoz ISS. Technici již tiskárnu adaptovanou na provoz na oběžné dráze vyrábějí.
Na nejrůznějších fórech se můžete setkat s dosti kritickými poznámkami k současnému směřování americké pilotované kosmonautiky. Na raketoplány se už práší v muzeích a američtí astronauti musejí pro cesty na ISS používat nepochybně nejdražší dopravní prostředek na světě; soudě alespoň podle informací, které prosakují ven ohledně ceny za jedno sedadlo na palubě ruského Sojuzu (hovoří se až o 50 milionech dolarů).
Hrozba srážky Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) s úlomky havarovaných či vysloužilých kosmických aparátů se v příštích letech zvýší. Varování amerických vědců na svých webových stránkách zveřejnil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Za hlavní zdroj obav NASA označuje trosky družic Feng-jün, Iridium 33 a Kosmos 2251.