test na rakovinu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu test na rakovinu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nejočekávanější letošní novinkou na české muzikálové scéně se stal bezpochyby The Bodyguard, muzikál, který po premiéře na West Endu a poté mnoha dalších místech zažil premiéru v Hudebním divadle Karlín. Zábavné je, že jednu z hlavních rolí ztvárňuje herec, který se sám jako bodyguard léta živil. Dal si ji Hynek Čermák k životnímu jubileu, které nedávno oslavil?
Nádorová onemocnění jsou momentálně největší výzvou medicíny i lékařského výzkumu. Firma Sotio ze skupiny PPF, jedna z hrstky ambiciózních biotechnologických společností ve střední Evropě, řeší jeden z největších problémů současné civilizace, vývoj léků hned na více druhů rakovinných bujení. Jde o výzkum, který je zatraceně drahý a potenciálně i obdobně nevděčný. Sotio stojí skupinu PPF ročně stovky milionů korun, firma má ale momentálně v ruce silné karty, které hodlá vyložit během nadcházejících dvanácti...
Rok 2023 bude tím, kdy Česko pošle svoji chytrou bombu proti rakovině do světa. Jde o objev Miloslava Poláška a jeho týmu z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Americká společnost Shine Technologies oznámila, že nápad na rychlou a hromadnou výrobu dosud složitě získávaného radiofarmaka s názvem lutecium 177 dojde uskutečnění. Jde o jeden z největších úspěchů české vědy, který by se měl zrealizovat v příštím roce.
Výsledek odpálení vodíkové bomby o hmotnosti 65 tun na atolu Eniwetok 1. listopadu 1952 byl doslova bombastický. Exploze odpovídající síle výbuchu 10 megatun TNT (běžná trhavina trinitrotoluen alias tritol – pozn. red.) sprovodila ze světa korálový ostrov Elugelab. Zmizel pod hladinou oceánu a zanechal po sobě pouze kráter o průměru dvou kilometrů o hloubce šedesát metrů.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
Ruská agrese na Ukrajině spolu s pandemií mají dopady na evropské záměry v oblasti regulace umělé inteligence. Se schvalováním klíčového dokumentu, který má za cíl zakázat například technologie pro rozpoznávání demonstrantů, se kvůli zájmům Ruska začalo spěchat. Hlasovat by se o něm mělo v listopadu v době českého předsednictví. Navíc se rozšiřuje seznam systémů, které mají být omezeny. A i ten má českou stopu.
Biotechnologická společnost Sotio Biotech ze skupiny PPF pozastavila vývoj léků DCVAC na rakovinové nádory prostaty, vaječníků a plic. Léčebné výsledky nebyly přesvědčivé. Vývoj dalších léků ale pokračuje, napsal server Seznam Zprávy.
Chronické nemoci v kombinaci s covidem představují značné zdravotní riziko. Pojišťovny proto těmito nemocemi trpící klienty nepojistí, nebo je pojistí velice draho. Ukázal to průzkum pojišťovny Simplea.
V Česku se dosud používají čtyři druhy vakcín a nově přibude i čerstvě schválená vakcína od americké společnosti Novavax, která se vyrábí právě i v Česku. Příští rok by však mohla přibýt i vakcína francouzské společnosti Sanofi. Farmaceutické giganty Pfizer a Merck navíc chystají tabletky pro léčbu covidu.
Vědeckou obcí obchází strašák. Má potíže s výsledky výzkumu. Nejdou totiž zopakovat. Přesněji řečeno se nyní ocitl v problémech výzkum rakoviny a „jeho“ 53 studií z let 2010 až 2012. Celkem 193 v nich obsažených experimentů totiž bylo ve velké, osm let probíhající kontrolní metastudii podrobeno prověření a snaze o zopakování výsledků. A uspěla jen hrstka.