testování na covid ve firmách - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu testování na covid ve firmách, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S podzimem často přichází také období respiračních onemocnění, mezi něž patří mimo jiné covid-19. Současná varianta se řadí, co se příznaků týče, mezi mírnější typy, přesto může některé pěkně potrápit. Zvláště v případě skupin seniorů, chronicky nemocných nebo lidí s oslabenou imunitou. Jaké jsou příznaky onemocnění covid-19? Kolik stojí testy a jaká platí v současnosti opatření?
Brněnská softwarová společnost Y Soft se vzpamatovala z útlumu způsobeného čipovou krizí a v posledním finančním roce vykázala rekordní tržby. Její zakladatel a generální ředitel Václav Muchna přesto varuje, že problémy s komponenty se mohou snadno vrátit. „Evropě ujíždí vlak. Budeme jen montovnou čipů, ale technologické know-how zůstane na Tchaj-wanu a v Americe,“ tvrdí Muchna v rozhovoru s e15.
Jednou z nejvýznamnějších pozic fondu Alethes jsou akcie biotechnologické firmy Biontech. Ta si udělala jméno během pandemie, kdy spolu s americkou společností Pfizer uvedla na trh vakcínu. „Vidíme tam velmi zajímavý potenciál, protože Biontech může mít podle nás časem v portfoliu více velkých produktů než jen vakcínu na covid, například právě v oblasti onkologie,“ řekl v rozhovoru pro E15 Martin Dienstbier, portfolio manažer investičního fondu Alethes. Mezi zakladatele fondu patří i majitel firmy ...
Umělou inteligenci (AI) považuje zakladatel startupu Resistant AI Martin Rehák za technologii, která změní svět, a proto se jí už několik let věnuje. Nyní ovšem vidí riziko možné regulace, která by podle něj rozvoji AI značně uškodila. „Budeme si o deset let déle bránit některá pracovní místa, ale ve výsledku to bude znamenat, že postupně přijdeme o všechna pracovní místa,“ říká v rozhovoru pro E15 expert o vznikající evropské legislativě, která by měla regulovat použití AI.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15.
Jana Vohralíková není ve státní správě žádným nováčkem, v posledních téměř čtyřech letech vedla kancelář Senátu a zná tak nejvyšší patra české politiky. Právě ji si vybral nově zvolený prezident Petr Pavel za svou možnou kancléřku na Pražském hradě. Sama Vohralíková říká, že by na svého předchůdce Vratislava Mynáře asi v ničem navazovat nechtěla. „Chci obnovit důvěryhodnost prezidentského úřadu,“ řekla.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 už v polovině července, registrace na čtvrtou dávku očkování začala v polovině srpna. Přečtěte si přehledné shrnutí, komu se čtvrtá dávka doporučuje a jak je účinná proti aktuálním subvariantám koronaviru.
I s letitými zkušenostmi v mnoha oblastech práva se mám pořád co nového učit. Mění se případy, které řešíme, i přístup zákazníků, říká Tomáš Smolík, ředitel úseku likvidace škod pojišťovny D.A.S. V čem je práce právníka v této pojišťovně specifická a jak jeho práci změnily události posledních dvou let?
Evropská unie spěje ve třetím roce celosvětové covidové pandemie ke společnému postupu. Jak konkrétně by měl vypadat, se budou ministři zdravotnictví sedmadvacítky bavit na zářijovém setkání v Praze. Česko bude v rámci předsednictví držet nad jednáním taktovku a jisté je, že hlavním koordinátorem příštích opatření či zákazů v EU bude její středisko ECDC (European Centre for Disease Prevention and Control).