testy covid pro firmy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu testy covid pro firmy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Více než rok trvající pandemie zasáhla všechny obory služeb i výroby a nevyhnula se ani stavebnictví. Problémy velkým stavebním firmám způsobil zejména nedostatek zahraničních pracovníků a váznoucí dodávky materiálů a komponentů. Nejvíce podle stavařů zasáhla krajské a městské projekty, které byly mnohdy odloženy.
Tažení proti nemoci COVID-19 nastartovalo vzestup akcií nejen výrobců ochranných rukavic, respirátorů, ale pomohlo také titulům řady farmaceutických společností, z nichž se některé jen otřely o kouzelné slovo „vakcína“. Investory nepotěšili jen výrobci očkovacích látek, ale také producenti mnoha dalších prostředků souvisejících s bojem proti pandemii.
Robotický pes Spot od firmy Boston Dynamics má v Číně svého konkurenta. Čínská technologická společnost Weilan vyvíjí robopsy s názvem AlphaDog. Ti využívají umělou inteligenci ke sluchu i zraku, dokáží obsluhovat v restauraci nebo roznášet balíky.
Od 6.4.2021 mají povinnost testovat na přítomnost viru SARS-CoV-2 i firmy do 10 zaměstnanců, resp. zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají 1 až 9 osob.
Vyznat se ve vládních nařízeních není jednoduché. Nově se od 6. dubna musí testovat na Covid-19 i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a lidé v malých firmách do 10 osob. Jenže to přináší mnohá úskalí. Řešení nabízí projekt onlinetestovani.cz, které je jak pro jednotlivce, tak pro šéfy firem.
Ministerstvo financí vzkázalo obcím, že by měly více utrácet, aby podpořily nastartování ekonomiky. Mezi řádky musí každý vidět pokárání, že na obecních účtech je „zbytečně“ moc peněz. Kritizovat starosty za to, že šetří, je absurdní. Investovat budou. Ale potřebují k tomu alespoň trochu prostředí jistoty. Cestou je také využití podpory z Evropské unie.
Výdaje na boj s koronavirem vysají systém zdravotního pojištění více, než vláda předpokládá. Jednou z nejobjemnějších položek se stává povinné testování ve firmách, které podle nynějších odhadů zdravotních pojišťoven může letos přijít na pět miliard korun. Konečná suma však velmi pravděpodobně výrazně nabobtná. Nemalé peníze vynakládá i soukromý sektor, který žádá zvýšení spoluúčasti státu o polovinu. Vicepremiér Karel Havlíček (ANO) chce podnikům vyjít vstříc.
Chorvatsko od čtvrtka rozšíří možnosti pro příjezd turistů do země, aniž by museli do karantény. Takový vstup bude možný s negativním výsledkem nejen dosud výlučně PCR testu, ale i testu antigenního, s platným potvrzením o prodělání nemoci nebo s potvrzením o vakcinaci. Informoval o tom ministr vnitra Davor Božinović.
Firmy musí z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví povinně testovat své zaměstnance na nemoc COVID-19. Ačkoliv jim za to hrozí pokuty, které jsou spíše nižší, ignorování této povinnosti by mohlo pro zaměstnavatele znamenat ekonomickou sebevraždu, říká Jaroslav Škubal, partner advokátní kanceláře PRK Partners. Jak mají zaměstnavatelé správně testovat? A co pro firmu znamená pozitivní výsledek testu? Podívejte se na video.
Hledání jistoty v rozbouřené a inflací hrozící době přivádí investory nejen ke zlatu. Místo u nich mají také zdánlivě divoké experimenty typu kryptoměn. Zatímco se leckteří do krve přou, zda si bitcoin zaslouží označení investice, či dokonce „bezpečného přístavu“, nebo zda je kryptoměna pouze nástrojem spekulace, mnozí už na sebenaplňujícím se proroctví stihli vydělat.