těžba bitcoin - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu těžba bitcoin, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Používá je každý, aniž by se musel zamýšlet nad jejich fungováním. Peníze. Období jejich zdánlivé nekomplikovanosti ale končí, myslí si někdejší vrcholný manažer logistické společnosti DHL Alex Pilař. Dlouhé roky nevídaná inflace, digitalizace bankovnictví a nástup kryptoměn podle něj otevírají cestu k zásadní proměně. „Peníze jako takové a teorie s nimi spojené jsem dlouho neměl na svém radaru. Bitcoin mě přiměl je studovat, přemýšlet o nich a zjišťovat, jak nefunkční a rozbité jsou,“ vysvětluje Pilař, ...
Dobrý den! Vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Podnikatelská cesta Slováka Dušana Matušky je i přes jeho nízký věk velmi pestrá. Hned po nástupu na vysokou školu s kamarády rozjel projekt tzv. životologie, kterou začali vyučovat na středních školách. Jednalo se o volitelný předmět, který formou workshopů pomáhá dětem doplnit vzdělání v oblastech, které běžná škola opomíjí. Od vztahů přes kariéru, seberealizaci až po zdraví.
Svět těžby bitcoinu si před dvěma lety prošel menším zemětřesením. V Číně, kde tehdy sídlilo na 70 procent globálního těžebního výkonu, jí ze dne na den zakázali. A přišel velký přesun, nejdříve do zemí střední Asie, pak ale hlavně do Spojených států a Latinské Ameriky. Podle Kristiana Csepcsara ze společnosti Braiins to ale nakonec bitcoinu i těžařům pomohlo. Přišla větší diverzifikace a to třeba i na poli výroby.
Neúprosně se přibližuje doba, kdy se opět vyrojí nadšení zastánci bitcoinu přesvědčující své okolí o tom, že cenu kryptoměny znova čeká vzestupná tendence atakující historické vrcholy. Takzvaný halving bitcoinu má nastat již na jaře, událost však provází řada zkreslených představ.
Existuje kolem dvaceti tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Liší se i možnosti potenciálního výdělku.
Jeden z největších altcoinů (alternativních kryptoměn) má za sebou událost, která podle optimistů nastartuje prudký růst jeho ceny. Litecoin prodělal takzvané půlení (halving). To samé čeká příští rok na jaře bitcoin – už počtvrté. Třikrát po půlení největší kryptoměny následoval masivní nárůst kurzu bitcoinu. Jenže aktuální litecoinové dění vyvolává pochybnosti, proč by měl vlastně halvingový recept na „zaručené“ zbohatnutí zafungovat i tentokrát.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky relativně náročný proces. Na rozdíl od dobývání surovin lze ale kryptoměny teoreticky těžit i v domácích podmínkách. V Česku je z miningu regulérní byznys, přestože proti němu brojí Greenpeace i část europoslanců.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik. Existují ale i jiné způsoby, jak si přijít k hromádce digitálních mincí.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.