těžce postižené dítě a škola - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu těžce postižené dítě a škola, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sabina Addailamy je jednou ze zakladatelek organizace Pomůžu jak můžu, která v minulých měsících zprovoznila kantýnu v jemenském hlavním městě Sana‘a. Do svých dvaceti let žila v Česku, poté se přestěhovala do Jemenu, kde si našla manžela a vychovává s ním tři děti. Humanitární krize v Jemenu je kritická a většina velkých humanitárních organizací včetně OSN selhává kvůli nedostatku financí. V kantýně v Sana’a Sabina s rodinou a pomocníky denně vaří oběd pro 25 tamních rodin. Zaměřují se na akutní pomoc ...
Je tomu již více než 2000 let, co tyto prchavé stíny fascinují malé i velké. Avšak stínové divadlo je i přes svou dlouhou historii ohroženo změnami v moderní Číně, píše agentura AFP.
Afrika je kontinent trpící nepřekonatelnou chudobou – k této paušalizaci přirozeně často sklouzáváme. Představujeme si prostředí postižené suchem, nedostatkem vody, špatnou úrodou a hladem. Problémů je tolik, že se situace zdá být někdy bezvýchodná a chudoba nepřekonatelná. Ve skutečnosti však úplně nepřekonatelná není. Jen vyžaduje systémová řešení. Například feministickou agendu.
Fenoménem jídla se zabývají lidé po celém světě. Druhy diet, zdravá strava, detoxy, veganství – výčet by mohl pokračovat donekonečna. Na opačné straně spektra se nachází food deserts neboli stravovací pouště.
Podle Michala Horáčka je podstatou demokratického procesu diskuze, během které není nikdo nálepkován a vystrkován. Zároveň o sobě tvrdí, že je politický kandidát. Pokud bude zvolen, chce hrát aktivní úlohu a chodit do Parlamentu. Vyhlídky mladé generace podle něj nejsou vůbec špatné. Viděl prý spoustu startupů, z jejíchž zakladatelů budou dolaroví milionáři.
Inkluze je v Česku již druhým rokem často skloňovaným tématem. Pro mnoho politiků se stala synonymem apokalypsy a důvodem k populistickým výrokům, kritika však zaznívá i od odborné veřejnosti kvůli údajné nedostatečné připravenosti celého konceptu. Podobný názor má i speciální pedagožka Jana Bradley, která působí v Česku i Americe. Zatímco ve Státech je systém speciálního vzdělávání propracovaný, v Česku je stále ještě v plenkách. „Chybí odborníci a finance. A když je začlenění dítěte s postižením do běžné...
...to je velká otázka západní civilizace. Naše londýnská dopisovatelka Anastázie Harris vyrazila do Washingtonu trochu se nadechnout čerstvé inspirace z Nového světa za mořem. Jenže Spojené státy, které znala z 90. let, jsou pryč. Jakoby navštívila velký Řím v době, kdy měl to nejlepší už za sebou.
Syrský konflikt dává do pohybu miliony lidí, kteří s pár kusy oblečení opouštějí válkou rozvrácenou zemi. Jsme svědky největší humanitární katastrofy od druhé světové války. Za každým uprchlíkem však stojí dramatický příběh. Tady jsou některé z nich.
Starost o malé dítě má daleko do toho, jak se tváří pojem mateřská či rodičovská dovolená. O to větší honička rodiče čeká, když se jim narodí dítě s postižením. Pro tyto rodiny v Česku funguje systém rané péče, který zajišťují téměř výhradně neziskové organizace. Ředitelka Rané péče EDA Petra Mžourková chce organizaci co nejvíce finančně odpoutat od nespolehlivých státních peněz. Mimo jiné pomocí prodeje unikátní aplikace pro postižené děti, kterou EDA vyvinula a uspěla s ní i v zahraničí.
Český fyzioterapeut a náš bezesporu nejuznávanější odborník ve svém oboru dává dohromady vrcholové sportovce, umělce, politiky, ale především běžné pacienty s pohybovou patologií. Jeho zázračnýma rukama projde každý rok několik tisíc dětí i dospělých pacientů. Ti, kteří prošli jeho rukama, na něj nedají dopustit. On sám se skromností sobě vlastní tvrdí, že jsou jeho schopnosti přeceňované.