těžení kryptomen - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu těžení kryptomen, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Automobilka Tesla nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (32,2 miliardy korun). Informuje o tom server CNBC. Podle agentury Bloomberg navíc Tesla plánuje přijímat kryptoměnu jako platební prostředek. Její kurz skokově posílil nad 43 tisíc dolarů, což představuje nové cenové maximum. Nápor obchodníků ale nevydržela řada globálních kryptoměnových burz, výpadek hlásily například Binance, Kraken či Crypto.com. Fungování postupně obnovily po několika desítkách minut.
Závěr letošního roku patří ve světě investic bitcoinu, který nedávno překonal historická maxima. A dál je posouvá až těsně pod kurz 30 tisíc dolarů za digitální minci. Kdo chce ale sčítat zisky a ztráty za celý rok, zjistí, že mezi virtuálními měnami se daly najít ještě mnohem výnosnější mince.
Viktor Fischer jako jeden z partnerů aktivit investičního fondu Rockaway a šéf Rockaway Blockchain Fund předpovídá bitcoinu a možná i dalším kryptoměnám další zásadní nárůst. A to v situaci, kdy bitcoin v pondělí překonal svůj cenový rekord z roku 2017, aby následně mírně ztratil. „Do roku 2030 může bitcoin stát 100 tisíc dolarů. Musíme ale počítat i s tím, že takto vysoký růst bude spojen s podobně vysokou volatilitou,“ soudí Fischer.
Kryptoměny prodělaly v listopadu explozivní růst, což výrazně svědčí experimentálnímu investičnímu portfoliu, které sestavila redakce E15. Na řadu držitelů digitálních mincí včetně nás by teď mohly přijít choutky část virtuálního jmění prodat.
V teenagerském věku Václava Hollera uchvátil svět počítačových technologií a předznamenal jeho budoucí profesní směřování. Po několika letech znalosti z programování začal aplikovat do oblasti analýzy investičních aktivit a založení první firmy na sebe nenechalo dlouho čekat. Dnes stojí rodák z Hradce Králové v čele nového investičního FinTech holdingu, který se věnuje jedné z nejpokročilejších finančních disciplín - správě a investicím do kryptoměn, ale také vývoji inteligentních technologických řešení, ...
I když svět trápí koronavirová pandemie, akciové trhy jsou pořád poměrně stabilní. Navíc se obchodování v poslední době otevřelo v podstatě každému. „Umožňují to hlavně moderní technologie a podmínky s nulovými komisními poplatky,“ říká David Šnajdr, ředitel společnosti XTB pro Českou a Slovenskou republiku.
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Režim běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka by mohl při odolávání tlaku ostatních zemí těžit ze své dřívější náklonnosti k virtuálním měnám. Bitcoin a spol. lze z jejich podstaty použít jako nástroj k obejití případných mezinárodních sankcí. Bylo by to však jen provizorní řešení, které by Bělorusku stejně zásadně nepomohlo, soudí někteří experti.
Kryptoměny se postupně vzpamatovávají z masivního propadu. Na „monetární politice“ bitcoinu ale nic nemění ani nedávno prodělaný padesátiprocentní pokles jeho hodnoty v řádu dní. Nejočekávanější událost ve světě kryptoměn za poslední čtyři roky, takzvaný halving (půlení), se ale může stát komplikací pro těžaře bitcoinu. To se nečekalo.
Hodnota virtuální měny litecoin dlouhé měsíce padá, stejně tak zájem o těžbu této kryptoměny. Ta se dostala do spirály, ze které nemusí být snadného úniku.