thajský král - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu thajský král, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Masivní protivládní protesty v Thajsku, které probíhají už od července, nabírají v posledních dnech na síle. Jenom ve středu se v Bangkoku sešlo nejméně 10 tisíc lidí. Podle americké CNN možná již tento týden dojde k rozhodujícímu zvratu. Rozsáhlé demonstrace, vedené především středoškolskými a univerzitními studenty, nemají v moderních dějinách země obdoby. Mladí lidé požadují větší osobní svobody i zásadní reformu tamního politického systému.
Svět bohatých je ve střední Evropě velmi pestrý. Zatímco v německy mluvících státech dominuje rodinná tradice, v bývalých komunistických zemích se na vrchol žebříčků propracovávají jednotlivci tak či onak inspirovaní možnostmi trhu a privatizačními zisky. Výjimkou jsou bývalé země východního Německa, tam se mezi nejbohatší dostali převážně lidé ze západní poloviny státu – nejbohatšími východními Němci jsou Němci západní.
Nejstarší sestra thajského krále, princezna Ubolratana Radžakanjaová, která v pátek překvapivě oznámila svou kandidaturu na post premiérky, nakonec o místo v čele vlády usilovat nebude. Oznámila to dnes strana Thai Raksa Čart, jejíž kandidátku měla princezna vést. Vedení strany uvedlo, že respektuje krále, který v pátek kandidaturu své sestry označil za neústavní.
Majetek většiny monarchů světa stojí na výnosech z ropy. Její pozvolné zdražení jim letos vrací chuť utrácet.
Chrámový komplex Angkor byl ve středověku zřejmě největším městem světa. Pak ale čtyři století chátral opuštěný v pralese. Dnes jsou desítky opravených chrámů největší turistickou senzací Kambodže. A archeologové oznámili, že našli v džungli další města.
Právě dnes britská královna Alžběta II. dovršila 65 rok své vlády. Stala se tak nejdéle vládnoucím britským monarchou všech dob.
Zatímco v České republice se kvůli totalitní minulosti na prvních příčkách žebříčků nejbohatší lidí umisťují podnikatelé, kteří své jmění získali ani ne za tři dekády, situace ve zbytku Evropy je odlišná. Nejbohatší lidé zde nabyli své bohatství různými způsoby, velmi rozmanité jsou také obory, ve kterých dominují. Pojďme si představit některé z nejúspěšnějších Evropanů.
Nejdéle vládnoucí panovník světa, thajský král Pchúmipchon Adundét, požíval u většiny občanů své země až posvátnou úctu. Kult osobnosti byl v tomto případě obrovský a čtvrteční smrt panovníka se dotkne i zahraničních turistů.
Ve věku 88 let zemřel thajský král Pchúmipchon Adundét. Byl nejdéle vládnoucím panovníkem na světě, vládl 70 let. Úmrtí monarchy, který dlouhodobě čelil vážným zdravotním potížím, oznámil tamní královský palác. Premiér Prajutch Čan-Oča následně uvedl, že novým panovníkem bude králův jediný syn, třiašedesátiletý korunní princ Maha Vadžiralongkorn.
V thajském letovisku Chua Chin na pobřeží Thajského zálivu vybuchly dvě nálože, při jejichž explozích zahynula jedna žena a dalších deset osob utrpělo zranění. Výbuchy nastražené trhaviny zabíjely ve stejné lokalitě už ve čtvrtek. Celkem od čtvrtka zahynuli nejméně čtyři lidé, desítky dalších utrpěly zranění. V souvislosti s výbuchy, které ve čtvrtek a dnes zasáhly přímořské letovisko Chua Chin, thajská policie zadržela dva muže, které chce vyslechnout.