the student times - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu the student times, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Návrat USA k Pařížské klimatické dohodě nebo zastavení výstavby zdi na hranici s Mexikem. Nový prezident Spojených států Joe Biden ještě není v nejvyšším úřadu ani 48 hodin a již stihl provést celou řadu zásadních legislativních změn. Hned první den ve funkci podepsal patnáct exekutivních příkazů a dvě nařízení pro federální agentury v oblastech zdravotnictví, ekonomiky, migrace či životního prostředí. Druhý den přibylo dalších deset rozhodnutí.
Jason Kilar se nedávno stal největším záporákem Hollywoodu. Šéf studia Warner Bros. dal zelenou kontroverznímu kroku, kdy studio bude své velkofilmy vysílat zároveň do domácností i kin. Jak na tuto novinku zareagují ostatní studia? A kde se vůbec Jason Kilar vzal?
... E15 s názvem The Student Times. Rozhovor připomínáme i...
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První pracuje pro nadaci, která od svého vzniku podpořila na pět set projektů, jež si kladou za cíl zkvalitnit život lidí v Česku. Druhá je manažerkou v třetí nejrychleji rostoucí firmě v Evropě podle hodnocení Financial Times. Třetí žena pak šéfuje české jedničce v oblasti automatizace online marketingových aktivit.
Do Česka se Marina Puzdrova přestěhovala v devatenácti poté, co v roce 2004 nechal prezident Lukašenko zavřít vysokou školu, kde studovala. „Řekl tehdy, že moje škola vzdělává intelektuální elity a ty Bělorusko nepotřebuje,“ vzpomíná Puzdrova, občanská aktivistka a odbornice na lidská práva. Řada evropských vysokých škol tehdy nabídla běloruským studentům možnost dostudovat u nich, Univerzita Karlova byla jednou z nich. Do loňského roku zastávala Puzdrova dlouholetou pozici ředitelky Mezinárodního sdružení...
Zdánlivě prostá otázka: Kdo je nejvýznamnějším vynálezcem dneška? Ze vzorku sta lidí podle obecné teorie pravděpodobnosti zhruba desetina odpoví nějaký nesmysl. Asi osmdesát procent bude tvdit, že to je Steve Jobs nebo Elon Musk. Sotva deset procent lidí odpoví správně: James Dyson. Nejbohatší Brit s majetkem převyšujícím šestnáct miliard liber, příznivce brexitu a vynálezce – alespoň réměř – dokonalého vysavače.
O potřebě budování vztahů s africkým kontinentem mluvila již minulá Evropská komise Jeana-Clauda Junckera. Po loňských evropských volbách, ze kterých vzešla Komise Ursuly von der Leyen, je však tato snaha ještě výraznější: Evropská unie má podle strategie hrát na globální úrovni větší roli. Při pohledu na geopolitické rozložení ve světě, na jedné straně se sílící Čínou a čím dál agresivnějším Ruskem, na straně druhé s nestabilní Amerikou Donalda Trumpa, je orientace na hospodářsky i sociálně rostoucí jih ...
Název východoasijské diktatury, Severní Koreje, obvykle média doplňují přívlastkem komunistická. Mnohé důkazy však nasvědčují tomu, že odpudivý severokorejský režim má mnohem blíže ke krajní pravici. Jeho propaganda využívá nacionalismu a šovinismu a v mnohém se inspirovala u válečných fašistických režimů. Absolutní prioritou ve státních výdajích je armáda. Ačkoliv má KLDR v názvu slovo „republika“, zřízení není republikánské ani trochu a od jejího vzniku ji vede již třetí příslušník dynastie Kimů. Režim k...
Prestižní americké univerzity čelí před zahájením nového akademického roku velkému tlaku studentů, aby zlevnily školné. Nespokojení posluchači tvrdí, že účtovat si za výuku omezenou koronavirem 57 tisíc dolarů (přes jeden a čtvrt milionu korun), byť jde o cenovku za studium na jedné z nejprestižnějších škol světa, je přemrštěné. Někde si už vynutili slevu, většina škol však nátlaku odolává a odvolává se na škody, které jim páchá pandemie.
V polovině května se v Izraeli zmírnila protikoronavirová opatření a někteří žáci a studenti se mohli navrátit do školních lavic. Zároveň zemi zasáhla vlna vysokých veder, a tak si několik dívek obléklo šortky. V tamních školách se však toto rozhodnutí ukázalo jako problémové.