tisk peněz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tisk peněz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Redakce e15 minulý týden ve středu jako první informovala o tom, že Agrofert (potažmo svěřenský fond expremiéra Andreje Babiše) skutečně prodá mediální dům Mafra a s ním i pardubickou chemičku Synthesia. V textu jsme s odvoláním na čtyři zdroje blízké transakci uvedli, že kupujícím bude investiční skupina Kaprain miliardáře Karla Pražáka. V pátek se informace potvrdily a obě strany podepsaly smlouvy o prodeji Mafry.
Digitální peníze centrálních bank se z oblasti teoretických diskuzí přesouvají do reality. V eurozóně jde o posun dost reálný, neb navrhovaná změna pravidel „Single Currency Package“ by skutečně umožnila ECB digitální euro zavést. Technická část projektu je již mnoha centrálními bankami po celém světě podrobně prostudována, někde běží i pilotní projekty. Zásadní je ale „politické“ a právní rozhodnutí se touto cestou vydat.
Vládní plán, jak ozdravit veřejné finance, je na světě a my konečně víme, proč se na tom nebudou podílet vinaři (efekt „lidovci“) a proč si koalice nesáhne pro 130 miliard výpadku způsobeného zrušením superhrubé mzdy (společná tvrdohlavost ODS, hnutí ANO a SPD). A veřejnost se tak může bavit dalšími dílčími bizarnostmi, které vláda při hledání peněz na zalátání rozpočtu nasekala.
Akcie britské chemické společnosti Venator Materials, do níž investoval jeden z fondů J&T a také řada individuálních investorů, hledají dno. Během středečního obchodování na newyorské burze klesl kurz cenných papírů výrobce titanové běloby a funkčních aditiv o 14 procent na 41 centů, tedy nejníže od vstupu na burzu v roce 2017. Ještě loni se akcie obchodovaly i za dva dolary a více.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 2. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, kde hledat aktiva, za něž investor zaplatí méně, než je jejich skutečná hodnota.
Co předpovídá více než dvě stě ředitelů výrobních firem a jaké závěry vyšly z unikátního 3D modelu světa využívající umělé inteligence? Jaké cíle a priority si klade koncepce vlády na podporu českého průmyslu? Jak řešit krizi v dodavatelsko-odběratelských řetězcích, aby dopady pro české firmy byly co nejmenší? Témata diskuse osobností českého průmyslu o aktuálních trendech, problémech a jejich řešení, na kterou zve Národní centrum Průmyslu 4.0.
Nechali jste přípravu firemních Vánoc na poslední chvíli? Nebojte, stále ještě můžete slíznout smetanu a připravit svým kolegům nezapomenutelné vánoční překvapení. Poradíme, jak na to.
Čupr, Cendra, Hájek, Vlček nebo Průša. To jsou jména podnikatelů, kterým se v posledních letech podařilo vybudovat miliardové společnosti s přesahem do zahraničí. Někteří rostli potichu, jiní o sobě dávali pravidelně vědět, ale jedno měli společné: uspěli v nových oborech, v nichž se jim podařilo díky dravosti prosadit. Jejich nasazení nemusí být vždy zdravé, rozhodně ale přináší výsledky.
Uchazeči o post prezidenta měli v úterý poslední možnost k podání kandidatury do přímých voleb. Ke kandidatuře na prezidenta republiky se ministerstvu vnitra přihlásilo 21 zájemců, podobně jako před pěti lety. Do bojů o Hrad nezasáhne bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která přihlášku nepodala. Naopak do voleb chce zasáhnout podnikatel Karel Janeček sesbíral pro svou prezidentskou kandidaturu přes 73 tisíc podpisů občanů, či Karel Diviš, který získal přes 60 tisíc podpisů, ...
Zavedení mimořádných daní pro bankovní sektor či energetické firmy může do budoucna poškodit český kapitálový trh i v očích zahraničních investorů, varuje předseda představenstva investiční společnosti Conseq Richard Siuda. „Nejhorší je nejistota, co, kdy a jak bude vypadat,“ říká k politickým debatám o tomto tématu v rozhovoru pro deník E15. V rozhovoru také prozradil, do jakých fondů letos klienti Consequ posílají nejvíce peněz.