tiskne vic penez - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tiskne vic penez, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní rok byl (nejen) z pohledu investic unikátní a v mnoha ohledech rekordní. A každý asi tuší proč. Všichni lidé na celém světě zakusili nebo alespoň zaznamenali pandemii, kterou lidstvo nepamatuje od konce první světové války. Pandemie hrála letos první housle i ve světě investic. Podívejme se, jakou „písničku“ si investoři vyslechli.
Praha má po ministerstvu práce a sociálních věcí a rezortu školství třetí největší rozpočet v republice. Propady v příjmech, ať už vinou klesající ekonomiky či daňových změn, tak v hlavním městě představují mnoho miliard korun. Město proto zvažuje pětimiliardový úvěr. „Praha si historicky půjčila na obnovu města po povodních v roce 2002. Dá se říci, že postupujeme na základě této praxe,“ říká náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha sobě), který je pražským „ministrem financí”.
Nebavilo ho zdlouhavé čekání na zaplacení, a tak s kolegy vytvořil metodu placení pomocí aplikace přes QR kódy. Ta je dnes zřejmě nejrozšířenější mezi podobnými službami na trhu. Nejvíce vidět je při současné pandemii v restauracích. „Řešil jsem svůj problém. Čekání na placení také snižuje ochotu dávat spropitné,“ říká v rozhovoru pro server E15.cz Lukáš Kovač, zakladatel služby Qerko.
Pandemie koronaviru je ve světle dřívějších chmurných prognóz stále ještě jednou z nejhumánnějších katastrof, které mohly lidstvo potkat. Přesto zaskočila lidi nepřipravené a obnažila až na maso palčivé problémy zametené konjunkturou a politickým populismem pod koberec. „Předtím byla doba velké hojnosti, výjimečně dobrá doba, která vynesla do čela států politiky populistického typu, kteří jednoduše nemuseli řešit žádné větší problémy. Jen těžké doby přináší své Churchilly, kteří musí skutečně začít makat,“...
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...
Kdo čeká, že koronakrize zásadně změní dosavadní trend ve vývoji cen realit, bude zklamaný. Naopak, dosavadní trendy se ještě zvýrazní. Hypotéky tu budou brzy rekordně levné a nemovitosti zase rekordně drahé. Centrální banky totiž takovému vývoji v uplynulých týdnech už připravily půdu a nyní ji budou kultivovat. Budou tak činit ještě dlouho po odeznění koronavirové nákazy.
Evropská centrální banka oznámila, že zrušila limit pro nákup dluhopisů z jednotlivých zemí eurozóny, čímž si připravila cestu k potenciálně neomezenému tištění peněz na boj s koronavirem. Nově už nebude uplatňovat limit 750 miliard eur, tedy asi 20,6 bilionu korun, který si pro nákupy dluhopisů kvůli pandemii způsobené koronavirem sama stanovila.
Kupovat relativně levné reprodukce slavných obrazů ve specializovaných obchodech či supermarketech se lidem nemusí vyplatit. Za skoro stejnou cenu se na některém z online tržišť dají pořídit originály obrazů v současné době méně známých umělců. V těch se přitom může ukrývat zajímavý investiční potenciál. Naopak před údajnými originály známých autorů v online aukcích bez posudků odborníci spíše varují.
Investiční skupinu RSBC začal budovat poté, co potřeboval spravovat zrestituovaný majetek po předcích. Teď kromě něj vlastní slovinskou zbrojovku Arex, slovinské vinařství Zlati Grič nebo například londýnský start-up Proversity. A v zahraniční expanzi hodlá pokračovat. „Chtěli bychom se zaměřit na akvizice rodinných firem ideálně v Čechách a Německu,“ komentuje plány zakladatel Robert Schönfeld.
Trojice největších vydavatelů stravenek v Česku zažívá dobré časy. Tržby firmám rostly dvouciferným tempem, v oboru navíc probíhá vlna digitalizace, od níž si všichni slibují další růst.