tiskne vic penez - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tiskne vic penez, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Všudypřítomná digitalizace se naplno rozvíjí i v bankovním sektoru. Má vliv i na fungování kamenných poboček bank nebo jejich call center. Jednoduché rady vyřizují hlasoví roboti a prakticky veškeré bankovní produkty lze sjednat online. „Lidé z bank ale nikdy úplně nezmizejí, individuální přístup k důležitým otázkám je stále zásadní,“ říká Aleš Sloupenský, šéf retailového bankovnictví a pobočkové sítě v Moneta Money Bank, která v rámci soutěže Banka roku za svůj projekt online sjednávání a refinancování ...
Už jsme dosáhli vrcholu inflace, naopak může brzy nastat krize poptávky a ceny do roka mohou začít klesat, předpovídá v rozhovoru pro deník E15 Petr Smutný, partner poradenské společnosti PwC, kde působí jako vedoucí restrukturalizačního oddělení v regionu střední a východní Evropy. „Pokud nastane krize poptávky, bude tady havárie a bude muset nastat nějaká korekce. Podniky pak sáhnou k dramatické redukci nákladů,“ tvrdí Smutný. Šok by podle něj mohl být relativně krátký.
Vlastní byt, fyzické zlato či půda jsou investice, na které by se v příštích letech zaměřil investor Jan Pravda. Přestože léta říkal, že akcie jsou dlouhodobě nejvýnosnější, nyní by se akciovým trhům vyhnul, protože je může ohrozit vysoká inflace. „I když byt sype jen dvouprocentní výnos před započtením nákladů, což je velmi málo, pořád je to bezpečnější než ETF, které čeká korekce v řádu desítek procent.“
Stále více lidí investuje poslední dobou do vína, stále více z nich ho ale nakonec stejně radši vypije. Asi tak lze nejlépe popsat trend popularity investování do vína, kdy se z investice prostě stane neodolatelná tekutá vášeň. A aby taky ne, jen blázen by investoval do hypermarketového vína, které stejně nevydrží déle než rok. I ti, co za víno nerozhazují zrovna miliony, totiž investují do nejlepšího vína na světě, protože jen to v čase nabývá na hodnotě. A ne úplně malé. Obchodníci se vzácně shodnou, že ...
Když se na podzim podařilo na trhu Start pražské burzy úspěšně upsat akcie lékárenského e-shopu Pilulka.cz, v investiční skupině Wood & Company se slavilo. Firma, která emisi organizovala a zároveň je akcionářem Pilulky, má s internetovým obchodem mnohem větší plány. „Pilulka se určitě dostane na hlavní burzovní trh,“ říká spolumajitel Wood & Company Jan Sýkora.
Představte si firmu, jejíž akcie od počátku roku posílily o 55 procent. Dobře, zatím jsme nezaujali. Uvažte, že tato firma nemůže nikdy zkrachovat. Už je to lepší, že? A do třetice: Core byznys téhle firmy je v zásadě prostý: Tisknout peníze. Jednu z nejbizarnějších investičních story posledních let právě objevuje divoký retail. Příběh není zdaleka u konce a nabírá nové aktéry. A ještě ani není na redditu, co chtít víc.
Letošní rok byl (nejen) z pohledu investic unikátní a v mnoha ohledech rekordní. A každý asi tuší proč. Všichni lidé na celém světě zakusili nebo alespoň zaznamenali pandemii, kterou lidstvo nepamatuje od konce první světové války. Pandemie hrála letos první housle i ve světě investic. Podívejme se, jakou „písničku“ si investoři vyslechli.
Praha má po ministerstvu práce a sociálních věcí a rezortu školství třetí největší rozpočet v republice. Propady v příjmech, ať už vinou klesající ekonomiky či daňových změn, tak v hlavním městě představují mnoho miliard korun. Město proto zvažuje pětimiliardový úvěr. „Praha si historicky půjčila na obnovu města po povodních v roce 2002. Dá se říci, že postupujeme na základě této praxe,“ říká náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha sobě), který je pražským „ministrem financí”.
Nebavilo ho zdlouhavé čekání na zaplacení, a tak s kolegy vytvořil metodu placení pomocí aplikace přes QR kódy. Ta je dnes zřejmě nejrozšířenější mezi podobnými službami na trhu. Nejvíce vidět je při současné pandemii v restauracích. „Řešil jsem svůj problém. Čekání na placení také snižuje ochotu dávat spropitné,“ říká v rozhovoru pro server E15.cz Lukáš Kovač, zakladatel služby Qerko.
Pandemie koronaviru je ve světle dřívějších chmurných prognóz stále ještě jednou z nejhumánnějších katastrof, které mohly lidstvo potkat. Přesto zaskočila lidi nepřipravené a obnažila až na maso palčivé problémy zametené konjunkturou a politickým populismem pod koberec. „Předtím byla doba velké hojnosti, výjimečně dobrá doba, která vynesla do čela států politiky populistického typu, kteří jednoduše nemuseli řešit žádné větší problémy. Jen těžké doby přináší své Churchilly, kteří musí skutečně začít makat,“...