titanic potopení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu titanic potopení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Britská cestovní kancelář Blue Marble Private, která se specializuje na nevšední turistické zážitky, chystá výlety k Titaniku. Její první cesta k nejslavnějšímu vraku lodi pro rok 2018 už je obsazena, i když cena vychází v přepočtu na 2,6 milionu Kč na osobu. Zájemci ale nemusejí věšet hlavu - další cestu firma chystá na léto 2019.
Ačkoliv se Titanik rozkládá na dně Atlantiku téměř 105 let, jeho jméno mezi lidmi stále silně rezonuje. Příležitosti se proto chopila londýnská společnost Blue Marble Private, která svým movitým klientům dopřeje ponor až k vraku slavného zaoceánského parníku. Cestovatelé se tak zařadí do velmi úzké skupiny lidí, kteří Titanik spatří na vlastní oči.
Nepůjde však o funkční loď, ale o turistickou atrakci. Loď dlouhá 300 metrů bude ukotvena ve vnitročínské provincii S'-čchuan a veřejnosti má být otevřena koncem roku 2018.
Na aukci koncem měsíce v New Yorku budou ke koupi tři vzácné písemné dokumenty, které přibližují život na palubě parníku Titanic. Oznámila to americká společnost zabývající se podpisy a rukopisy Lion Heart Autographs, která internetovou dražbu 30. září pořádá.
Housle, na něž při potopení Titaniku v roce 1912 údajně hrál kapelník Wallace Hartley, aby uklidnil rozrušené pasažéry, se dnes v britské aukci prodaly za 900 tisíc liber (27 milionů korun). Napsal to server BBC News. Výsledek dražby tak značně předčil očekávání, protože prodejní suma byla nakonec třikrát vyšší, než se předpokládalo.
Bude se jmenovat Titanic II a od smutně proslulého vzoru bude prý k nerozeznání. Australský miliardář Clive Palmer zveřejnil podrobnosti o replice nejslavnějšího parníku historie, kterou chce na moře vyslat v roce 2016. Na první cestu má již 40 tisíc zájemců o lístky, oznámil na úterní konferenci v New Yorku.
Místo 1500 osob bylo na palubě přes čtyři tisícovky pasažérů a za kormidlem stál nezkušený plavčík. Následky byly nedozírné. Před 25 lety, 20. prosince 1987, se na cestě do Manily srazil filipínský trajekt Doňa Paz s tankerem Victor, který převážel tisíce barelů ropných látek. V důsledku nárazu začal z tankeru vytékat jeho hořlavý náklad, který v zápětí explodoval. Uhořelo celkem 4386 lidí, pouhých 26 osob se zachránilo. Tragédie je dodnes největší námořní nehodou v době míru.
Fotografie ledovce, který před více než 100 lety poslal ke dnu loď Titanic, jde příští měsíc do dražby ve Spojených státech. Snímek dva dny před ztroskotáním parníku pořídil kapitán plavidla Etonian W.F. Wood. Podle odhadů by se cena fotografie mohla pohybovat mezi osmi tisíci a 10 tisíci dolary (mezi téměř 156 tisíci a 194 tisíci korunami).
Jak dlouho budou politici žít ve víře, že rozpad eurozóny by byl horší než současný bludný kruh?
Režisér James Cameron oprášil Titanic, tedy film, po čtrnácti letech, a zdá se, že úspěšně. Australský důlní miliardář Clive Palmer chce po sto letech vzkřísit fenomén skutečného Titanicu; rozhodl se vsadit na to, že historie se nebude opakovat – a zveřejnil plány, podle nichž chce postavit Titanic II. Palmer uvedl, že jeho nová společnost Blue Star Line Pty Ltd. pověřila čínskou státní firmu CSC Jinling Shipyard, aby postavila zmodernizovanou repliku nejslavnějšího zaoceánského parníku.