tomáš petříček - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tomáš petříček, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Soukromou korespondenci diplomatů v Černínském paláci si v minulosti pročítali Číňané i Rusové. I když ministerstvo zahraničí ví o děravém informačním systému celé roky, nápravu zjedná až v roce 2026. Stát na to vyčlenil téměř miliardu korun. Práce na zabezpečení se prodlužují kvůli výpadkům v dodavatelských řetězcích. Obtížně se shání například důležitý hardware.
O primátorský řetěz se v Praze hlásí několik kandidátů, nikoli však nových tváří. Pravděpodobně největší šance má exprimátor Bohuslav Svoboda, který do komunálních voleb povede koaliční uskupení Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Svůj mandát by rád obhájil současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti), do čela pražského magistrátu bude kandidovat také šéf uskupení Praha sobě Jan Čižinský, poslanec Patrik Nacher (ANO), urbanista Petr Hlaváček (STAN) nebo bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (Soliadarita).
Kandidují ve čtvrtích nebo městech, kam se přestěhovali krátce před volbami, případně mají v daných volebních obvodech pouze „papírová“ trvalá bydliště. Takzvaní političtí turisté, kteří provázejí každé komunální volby, se objevili i letos. Například v hlavním městě nedávno změnil adresu exministr zahraničí za ČSSD Tomáš Petříček nebo bývalá poslankyně za ANO Barbora Kořanová.
Loni touto dobou se Piráti připravovali na výhru ve sněmovních volbách a Ivan Bartoš už začal jezdit do Bruselu představovat se jako pravděpodobný příští český premiér. Piráti tehdy kralovali volebním modelům a vypadalo to, že nástup k moci už jim nemůže nic zkomplikovat. O rok později je ale realita podstatně jiná. V posledním velkém předvolebním průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi získali Piráti pouhých pět procent – po mnoha letech v parlamentu se ocitli na hranici volitelnosti. A to právě ...
Objektivní podmínky pro návrat tradiční levice mezi relevantní politické subjekty se jeví skoro jako ideální. Přesto se zatím nic podobného nekoná a nejspíš jen tak nebude. Základní otázka zní: proč tomu tak je?
Česko není před Ruskem, které vyvolalo válku na Ukrajině, zcela v bezpečí. Evropská unie se musí připravit na hybridní válku, kybernetické útoky, dezinformace, varuje bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Byť by měla EU Ukrajině maximálně pomoci, ať už sankcemi, nebo materiálem, musejí si tamní vojáci poradit podle exministra sami. „Přímý vojenský střet NATO s Ruskem si teď nikdo nepřeje,“ řekl deníku E15 Petříček.
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.
Od rodící se české vlády můžeme čekat otevřeně proevropský postoj, který možná oslabí vazby na některé partnery ve visegrádské skupině. Praha by v budoucnu mohla být i spolehlivým partnerem Washingtonu ve snaze potlačovat globální vliv Číny. Koalice pěti různých stran však také znamená rozdílné pohledy na směřování Evropské unie. Zatěžkávací zkouškou bude české předsednictví v Radě Evropské unie a jednání o protiemisním balíčku Fit for 55.
Jestli někomu opravdu opoziční koalice pomohly, jsou to Starostové a nezávislí. Jejich předseda Vít Rakušan přiznává, že bez spojení s Piráty by zdaleka tolik neposílili. Šéf STAN také odhalil případnou povolební strategii obou koalic v případě, že získají ve volbách sněmovní většinu. „Jsme připraveni neschválit rozpočet a jít do rozpočtového provizoria. Bude tu vláda nejen bez důvěry, ale i bez rozpočtu,“ tvrdí ostře Rakušan.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.