tomáš portlík - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tomáš portlík, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Praha 9 zve na tiskovou konferenci ke kolaudaci ZŠ A MŠ Elektra, která se otevře prvním žákům letos 4. září. Jde se o první velkou školu pro více než 800 dětí, která se za posledních 20 let postavila v číslovaných pražských městských částech. Živý přenos ukáže moderní školu 21. století, která má i řadu specifik jako například střešní hřiště, unikátní tělocvičnu, podzemní garáže, zelené střechy nebo měření a regulaci CO2.
Developer YIT Stavo, který od roku 2017 buduje na Praze 9 nové sídliště známé jako Suomi, využívá při prodeji bytů v lokalitě nestandardních smluvních bodů. Ty klienty zavazují, aby se neúčastnili veřejných řízení týkajících se budoucího rozvoje lokality. Pokud by se přece jen rozhodli využít svá občanská práva, třeba v připomínkovém řízení k návrhu o změně územního plánu, hrozí jim smluvní pokuta dva miliony korun.
... starosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Právě Devítka zažívá...
Budoucnost rozvoje Prahy je zejména v zastavění brownfieldů, a to klidně výškovými budovami, zaznělo na úterní konferenci REsummit. Rychlejší výstavbě bytů podle předních byznysmenů, bankéřů, architektů a dalších expertů brání legislativa, chybějící územní plány i vysoké hypoteční sazby. Než se zvýší nabídka bytů v hlavním městě, bude podle řečníků pokračovat stahování lidí na periferii města, což dále ovlivní i kancelářský trh.
Jaká je budoucnost developmentu, jak bude vypadat Praha budoucnosti a kdo už nedosáhne na vlastní bydlení a bude se muset spokojit s životem v pronájmu? Tyto a další otázky z oblasti realit a developmentu probírali přední byznysmeni, bankéři, architekti a další experti na konferenci REsummit, která se konala v budově WPP Bubenská 1.
Devátá městská část píše novou kapitolu své historie. V té předchozí určily její charakter průmyslové haly patřící kromě jiných podniků také ČKD, největší strojírenské firmě v Československu. Po postupném ukončení výroby se otevřela budoucímu rozvoji jedna z nejrozsáhlejších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se tak trochu pozapomenuté Vysočany a Hloubětín mění v živé místo.
V hlavním městě má v následující dekádě vzniknout hned několik nových čtvrtí a s rozrůstajícím se městem už je nyní jasné, že nebudou stačit kapacity mateřských a základních škol. Městské části chystají podle nové studie Institutu plánování a rozvoje 141 projektů základních a mateřských škol za 27 miliard korun, necelé tři desítky z nich mají už dokonce stavební povolení. Nejde přitom vždy o výstavbu zcela nové školy, ale například o rozšíření stávající budovy. Vedení Prahy tvrdí, že bez pomoci státu město...
Zavedení pravidel pro takzvané kontribuce vyvolalo před rokem v Praze nevoli řady developerů. Příspěvky od nich chtělo hlavní město zejména na výstavbu škol a další veřejnou vybavenost v místě nové výstavby. Nyní se podle studie CEEC Research dvě třetiny oslovených developerů shodují na potřebě kontribucí, byť je považují jen za provizorní řešení. Podle zástupců Prahy a městských částí by trvalou změnu přinesla jen změna rozpočtového určení daní a stavebního zákona.
Starostové pražských městských části se chtějí společně pustit do jednání s ministerstvy školství a pro místní rozvoj o zvýšení kapacit ve školství. V hlavním městě chybějí tisíce míst, kritická je situace zejména na základních školách. Vedení 57 pražských radnic by na výstavbu nových škol a dostavbu stávajících potřebovala až osmnáct miliard korun.
Rostoucí napětí mezi pražským blokem Spolu a Pirátskou stranou, především končícím primátorem hlavního města Zdeňkem Hřibem, stále více oddaluje sestavení koalice na vládním půdorysu. Mezi politiky se v posledních dnech začalo spekulovat o menšinové radě ODS, TOP 09 a lidovců tolerované ANO. Hnutí skončilo v komunálních volbách na druhém místě za Spolu, jehož celostátní špičky si přímou spolupráci s uskupením Andreje Babiše nepřejí.