tomas sebek lekar - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tomas sebek lekar, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká republika má nového prezidenta. Při slavnostní inauguraci složil Petr Pavel ve čtvrtek odpoledne prezidentský slib a ujal se úřadu. Ve svém prvním projevu přislíbil občanům, že bude pracovat zejména v podhradí. Dlouho plánovaná inaugurace proběhla v klidné atmosféře, v přímém kontrastu s posledními týdny prezidentské kampaně, které v lednu završil Pavel vítězstvím nad svým protivníkem Andrejem Babišem.
Během pandemie se zdálo, že by se těžkopádné české zdravotnictví mohlo posunout směrem do 21. století, podle lékaře Tomáše Šebka se to však nestalo. „Jsme desetiletí za premianty v Evropě. Covid neznamenal kýžený start, stále přešlapujeme,“ říká v rozhovoru pro E15 Šebek, který vystoupí na přelomu února a března na Technologic Festivalu.
Volební štáb Petra Pavla hýřil v sobotu odpoledne životem. V rozlehlých prostorách Fora Karlín se mezi novináři pohybovali herci, lékaři, politici i podnikatelé. Slavit se začalo krátce po uzavření volebních místností, neboť od začátku sčítání zůstal Petr Pavel v čele. Od nového prezidenta očekávají jeho podporovatelé zejména zklidnění situace ve společnosti.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
O starých i nových knihách, vášni pro předávání poselství, objevování témat i oprašování mistrovství klasiků s šéfredaktorem nakladatelství Paseka Jakubem Sedláčkem.
Nový díl seriálu E15.cz ze startupového prostředí představuje další trojici dam. Tentokrát jsme vybrali tři ženy, které se ve svém pracovním nasazení zaměřují na inovace ve zdravotnictví. Spojují je technologie, respektive telemedicína. Na co se v této oblasti a v českém zdravotnictví orientují, prozradí jejich odpovědi.
Konzultace s lékařem po telefonu či internetu do vypuknutí koronavirové epidemie letos na jaře v Česku takřka neexistovaly. Takzvaná telemedicína byla k mání většinou jen pro vybrané pacienty v některých pokrokových nemocnicích nebo klinikách. Po půl roce je vše jinak.
Doporučení chodit pouze do práce a domů, tedy být v práci a pak doma, vybízí mimo jiné ke čtení. K možnosti snáz než kdy jindy sáhnout po knize oblíbené, odložené nebo vyloženě pasující k současné situaci v zemi i na planetě. Pokud v redakci E15 nepracujeme nad míru, čemuž se mnohdy vyhnout nelze, tak i my čteme. Zajímá vás co? Škála 16-ti tipů je vskutku pestrá.
Ondřej Fryc, zakladatel e-shopu Mall.cz, a dalších šest podnikatelů podpoří server, který zprostředkuje konzultace s lékaři.
Technologické inovace mají potenciál proměnit řadu oborů, zdravotnictví není výjimkou. Již v dohledné době tak může výraznou úpravou projít význam toho, co znamená „jít k lékaři.“ Která novinka ovlivní medicínu během následujících deseti let nejvíce? V anketě pro E15 odpovídali manažeři a odborníci, kteří radili programátorům během zdravotnického hackatonu Smart Health. Ten nedávno proběhl na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.