topolánek solární elektrárny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu topolánek solární elektrárny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Netají se jménem spolupracovnice, která by byla případně jeho kancléřkou. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer by také doporučil vládě, aby zvýšila zdanění nemovitostí podle jejich hodnoty a množství. „Netýkalo by se to například bytu, v němž jeho majitel bydlí. Když má ale bytů více a pronajímá je přes platformy typu Airbnb, není důvod, aby neplatil vyšší daň,“ říká. Místo výzev ke svému vlastnímu odstoupení z prezidentské volby doporučuje Danuši Nerudové a Petru Pavlovi, aby odstoupil jeden z nich.
Česko čeká vláda, která tu ještě nikdy nebyla. Ještě nikdy ze Strakovy akademie nevládl kabinet složený z pěti politických stran. Ještě nikdy se nemusely na vládnutí dohodnout dvě předvolební koalice. Ještě nikdy nebyli ve vládě Starostové a Piráti. Bude to vláda plná pokusů a omylů, přesto má výjimečnou šanci dosloužit celé čtyřleté období, což se dosud podařilo ze čtrnácti českých vlád jen čtyřem – Klausově, Zemanově, Sobotkově a Babišově.
Po měsících nejistoty se majitelé solárních elektráren a dalších obnovitelných zdrojů uvedených do provozu před rokem 2013 dočkali. Energetický regulační úřad vypsal podporu na příští rok i pro ně. Učinil tak den po skončení konzultačního procesu, v němž k návrhu cenového rozhodnutí sbíral připomínky. "Neobdrželi jsme žádnou," uvádí mluvčí úřadu Michal Kebort.
Poté co vynuceně odešel z politiky, věnuje se Mirek Topolánek naplno byznysu. Pracuje pro Energetický průmyslový holding Daniela Křetínského, který je také spolumajitelem deníku E15. Nový miliardář ale z Topolánka nebude, ani když EPH rozdělí mezi manažery šest procent akcií.
Česká energetika, z hlediska mixu jednotlivých zdrojů dříve velice dobře založená, dnes doplácí na to, že Česko dělá chybná vládní i investiční rozhodnutí. Vina však není na straně českých politiků, ale Bruselu, řekl předseda výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky a bývalý premiér Mirek Topolánek.
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasahoval v energetické společnosti ČEZ. Zásah souvisí se solární energetikou. Policejní zdroje týdeníku Euro upozornily, že detektivové prověřují lobbisty, kteří fotovoltaické elektrárny, které později skoupil ČEZ, postavili a vlastnili. V této souvislosti byla zmiňována především jména Romana Janouška a Ivo Rittiga.
Jaderné elektrárny se mohou v Česku podílet na výrobě elektřiny padesáti procenty. To je realistické, říká Laurent Barrieux, generální ředitel společnosti Dalkia, která je jednou ze dvou největších firem v českém teplárenství.
Dnes už bývalý nejvyšší šéf společnosti ČEZ vždy s oblibou říkal: „Ti největší manažeři jsou příjemní lidé s velkou sociální inteligencí, ale na druhé straně jsou velmi důslední a dokážou motivovat lidi kolem sebe.“ Netajil se tím, že právě od takových lidí je ochoten se učit. Za téměř dvě desítky let, které strávil ve vysokých funkcích, dokázal, že byl opravdu dobrým žákem.