továrna lego kladno - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu továrna lego kladno, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dánský výrobce stavebnic Lego pokračuje v boomu odstartovaném během pandemie a hlásí rostoucí tržby. Za rok 2022 stouply o 17 procent na 9,28 miliardy dolarů. Legu se daří i navzdory nepříznivé makroekonomické situaci, vysoké inflaci a narušení dodavatelských řetězců. Příčinou úspěchu je mimo jiné bohatá nabídka komplikovanějších stavebních setů, které cílí na dospělé zákazníky.
Developerské skupině Crestyl a poradenské společnosti CBRE se podařilo dostat do nového kancelářského centra Dock In Three v Praze 8 sídlo společnosti Lego Trading. Dánský stavebnicový koncern z Prahy zajišťuje obchod od Ruska přes Evropu a Blízký východ až po Afriku.
Snad každé dítě v Česku zná stavebnici LEGO. V továrně firmy, která sídlí v Kladně, se denně odekoruje na dva miliony kousků. Také všechny velké 3D modely pocházejí z tuzemského závodu. Projekty jsou ale přísně tajné a jen tak někdo se do nich nedostane. Redakce INFO.CZ si exkluzivně povídala s ředitelkou kladenského závodu, kterou je Henriette Enggård Aalbæk. V Česku působí už rok, předtím pracovala mimo jiné v Číně. Jak sama říká, někteří Číňani o dánských stavebnicích nikdy neslyšeli, proto tam budují ...
Dánský výrobce stavebnic Lego zvýšil v prvním pololetí tržby o 11 procent na 15,7 miliardy dánských korun (57 miliard korun). Pomohla mu zejména silná poptávka v Evropě a Asii, kde prodeje rostly dvoucifernými tempy. Čistý zisk společnosti zůstal proti stejnému období loňského roku beze změny na 3,5 miliardy dánských korun (12,7 miliardy korun), uvedla firma.
V novém kladenském servisním centru společnosti Lego přibude v příštích dvou letech asi 200 pracovních míst. Firma chce přijmout specialisty z oblasti financí a lidských zdrojů, kteří budou fungovat jako podpora pro rozvoj celé skupiny Lego. Firma v Kladně zaměstnává přes 2500 zaměstnanců, figurky se zde dekorují, kompletují se zde menší díly a balí se.
Čistý zisk dánské společnosti Lego v loňském roce stoupl o 31 procent na 9,2 miliardy dánských korun (přes 33 miliard korun). Firma těžila ze silné poptávky po stavebnicích z umělohmotných kostiček, které vyrábí mimo jiné v České republice.
Dánský výrobce hraček Lego investuje přes sto milionů eur (zhruba tři miliardy korun) do zdvojnásobení výrobních kapacit své maďarské továrny. Chce tak odstranit problémy s nedostatkem svých populárních stavebnic, se kterými se v posledních letech potýká během vánoční sezony. Lego stavebnice vyrábí rovněž v České republice.
Největší výrobce hraček na světě má záviděníhodný problém. Kvůli skokovému nárůstu poptávky nedokáže před letošními Vánocemi dodat dostatek stavebnic pro evropský trh. Obrovská továrna v dánském Billundu produkuje 72 milionů kostek za den. Doplňují ji ještě linky v Kladně a v maďarské Nyíregyháze, ani to ale na pokrytí evropské poptávky nestačí.
Dánská společnost Lego v prvním pololetí zvýšila čistý zisk o více než 30 procent na téměř 3,6 miliardy dánských korun (zhruba 13 miliard korun). K lepšímu výsledku jí pomohly kurzové změny a solidní poptávka po jejích stavebnicích z umělohmotných kostiček, které firma vyrábí i v České republice. Podnik dnes rovněž oznámil, že pokračuje v rozšiřování svých výrobních závodů po celém světě.
Dánské Lego otevřelo v nové průmyslové zóně Kladno - Jih třetí výrobní halu, kapacita kladenského závodu firmy tak stoupne o třetinu. V nové hale vzniklo šest stovek nových pracovních míst, z nichž 340 už je obsazeno. Je to součást investice do rozšiřování továrny v hodnotě více než 1,7 miliardy korun.