továrna letecké motory - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu továrna letecké motory, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Již druhým rokem se původem brněnská podnikatelka Michaela Macharik a její obchodní i životní partner Markus Ciupek vypořádávají s následky válečného konfliktu na Ukrajině. Ze země přesto v žádném případě odejít nechtějí, a dokonce do ní plánují přilákat české byznysmeny. Závod jejich společnosti Time & Space, která vyrábí kabelové svazky pro světové výrobce automobilů a domácích spotřebičů v západoukrajinském městě Stryj, na přelomu srpna a září navštívil redaktor deníku e15.
Vedení jedné z největších skupin českého autoprůmyslu Brano, která generuje miliardové obraty, přebírá po otci Pavlu Juříčkovi syn Václav, nově jediný člen představenstva hlavní entity Brano, a. s. Rodinný podnik poznával odspoda, také ale dva roky stavěl na nohy byznys v Číně, který dnes patří k nejvýkonnějším. Vedení podniku přebírá v době, kdy prochází autoprůmysl historickou proměnou. „Pokud chceme přežít, musíme následovat automobilky na trhy, kam se přesouvají. Nebyli bychom konkurenceschopní, ...
Z rostoucí poptávky po cestování a nových letadlech těží dva největší světoví výrobci rozdílně. Zatímco evropský Airbus loni zvýšil zisk před úroky a zdaněním o šestnáct procent na 5,6 miliardy eur (132,4 miliardy korun) a tržby o třináct procent na 58,8 miliardy eur, americký Boeing se naopak dál topil v čisté ztrátě 5,05 miliardy dolarů a tržby zvýšil „jen“ o čtyři miliardy na 66,6 miliard dolarů. Pro srovnání: v rekordním roce 2018 činil jeho obrat 101 miliard. Zámořskému kolosu se ale postupně daří ...
Americké stíhačky F-15 Eagle provází pověst jednoho z nejúspěšnějších letounů svého druhu, na kontě mají přes stovku sestřelů nepřátel bez ztráty jediné z nich. Letadlo, které časem získalo i variantu pro útoky na pozemní cíle, tvořilo desítky let páteř obrany amerického vzdušného prostoru a ani dnes, v éře "neviditelných" letounů stealth, ještě F-15 nepatří do "starého železa". Prototyp se přitom poprvé ocitl ve vzduchu už 27. července 1972 a americké letectvo USAF tento typ zařadilo do služby v lednu ...
Jihokorejský výrobce aut Hyundai Motor Group plánuje investovat ve Spojených státech pět miliard dolarů (166,5 miliardy korun), aby posílil spolupráci s americkými firmami v oblasti technologií, jako je robotika, městská letecká mobilita, autonomní řízení a umělá inteligence. Automobilka to podle agentury Reuters oznámila na závěr návštěvy amerického prezidenta Joea Bidena v Jižní Koreji.
Selçuk Bayraktar se od konce února těší zájmu zahraničních médií jako málokdo jiný v Turecku. Vývojář a mozek rychle rostoucí rodinné firmy si na rozdíl od svého tchána, prezidenta Erdoğana, nebere servítky, když mluví o ruské invazi na Ukrajinu. Jeho příběh a úspěch leccos vypovídají o současném Turecku, které navzdory jinak značnému odlivu mozků dosahuje zbrojně-technologické inovace.
Automobilky budou v Evropě vyrábět čím dál méně vozů se spalovacími motory, které mají nahradit elektromobily. Klíčoví hráči proto už nyní chystají výstavbu továren na baterie. Některé z nich by mohly vzniknout i v Česku. Jak vypadá lokalita u Plzně, kterou si vytipoval Volkswagen? Jakým překážkám by investor s rozpočtem až 122 miliard korun čelil? A přinesla by takzvaná „gigafactory“ výrobu s vyšší přidanou hodnotou?
Expanzi ve střední Evropě chystá Aero Vodochody a firma Omnipol s novými proudovými letouny L-39NG. Letos chtějí uzavřít kontrakty s Maďarskem, Slovenskem a se státním podnikem LOM Praha, který patří ministerstvu obrany. Pokročila také jednání s Ghanou.
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější události roku 2021 v souhrnné galerii.
Do Znojma se nepochybně jezdí především za kvalitním vínem, ale přímo v srdci historického města byste mohli na chvilku zaváhat - ocitli jste se ve vinotéce, nebo v pivovaru? Pravda je dvojí. V rozlehlém areálu poblíž hradu se od 19. století skutečně vařilo pivo, a to ve velkém až do začátku nového tisíciletí. Po globalizačních přemetech tady na tradiční značku Hostan nyní v části budov navazují výrobou nového Znojemského piva.