tovarna na lithiové baterie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tovarna na lithiové baterie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na zámek ve Versailles u Paříže se v pondělí postupně sjíždějí dvě stovky předních světových investorů. Je mezi nimi například šéf americké automobilky Tesla Elon Musk nebo jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský. Pozval je francouzský prezident Emmanuel Macron, který se tak snaží přitáhnout do své země zahraniční kapitál a oživit průmysl s důrazem na zelené technologie. Informuje o tom například francouzský ekonomický deník Les Echos.
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
Pandemie a válka na Ukrajině tak výrazně zasáhly do dodavatelských řetězců evropských firem, že se do popředí priorit Evropské unie dostalo téma strategické odolnosti. Nejde zdaleka jen o roušky, léky a o energie, unijní lídři pod vedením ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) hovořili na setkání v Praze i o čipech a bateriích. Nově vznikající průmyslová odvětví by podle nich mohla pomoci rozvoji zaostalejších regionů, například těch s těžební minulostí.
Společnost British Lithium tento měsíc v anglickém hrabství Cornwall dobyla první množství kovu používaného do baterií. V regionu se rozvíjí i další podobný projekt. Až se plně rozjedou, měly by Británii poskytnout polovinu potřebného množství lithia pro výrobu elektromobilů. Oba těžaři slibují, že anglická produkce bude šetrná. Je tak otázkou, zda se vyhnou protestům, které těžbu lithia doprovázejí jinde v Evropě. V Srbsku se velký těžební projekt kvůli environmentálním obavám ocitl v ohrožení.
Automobilový průmysl prožívá extrémně turbulentní období a klidný nebude ani příští rok. Složité úkoly v něm čekají i na největší tuzemskou automobilku Škoda Auto. Těchto pět výzev, kterým bude klíčový hráč českého „autolandu“ čelit v roce 2022, patří k nejvýznamnějším.
Zdá se, že ohňostroj finální fáze předvolební kampaně letošních voleb „pokazil“ hnutí ANO německý nadnárodní koncern Volkswagen. Ještě to nezaznělo takto naplno, ale je to tak. Těch podepsaných memorand a glorifikujících literárních počinů bylo v předvečer oslavy a vlastního volebního víkendu nesčetně.
Kanadská společnost Rock Tech Lithium plánuje postavit v Braniborsku novou továrnu, která bude vyrábět hydroxid lithný pro baterie do elektromobilů, informuje agentura Reuters. Závod vznikne ve městě Guben u německo-polských hranic a jen asi devadesát minut jízdy autem od lokality, kde Tesla staví svou Gigafactory 4. Ta se potenciálně může stát hlavním odběratelem podniku.
Plány Evropské unie na rychlý přechod k elektromobilům zahrnují i těžbu materiálů potřebných k výrobě baterií, především lithia. Kupříkladu Portugalsko sní o výstavbě velké továrny na baterie, a proto už před třemi lety přijalo ambiciózní plán dobývání „bílého zlata“. Jenže země žádné konkrétní přísliby na zpracování lithia nemá a obyvatelé chtějí chránit unikátní zemědělskou krajinu. Silné protesty proti dolování lithia propukly v mimounijním Srbsku. Sporů o těžbu se brzy mohou dočkat Německo, Finsko či ...
Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš v úterý dopoledne podepsali memorandum o podpoře výstavby gigafactory. Vláda chce, aby v Česku vznikla minimálně jedna továrna na baterie pro elektromobily. Podle Beneše by továrna při optimistickém scénáři mohla v Česku stát mezi roky 2026 až 2028. Zájem o výstavbu jeví Volkswagen či korejská LG. Záležet však bude na tom, jaké pobídky bude Česko ochotno nabídnout. O projekt se uchází i další evropské státy. Jednou ze zvažovaných ...
Vláda a energetická společnost ČEZ zřejmě v úterý podepíšou memoradum o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily, takzvané Gigafactory, v Česku. Záměr musí dnes odsouhlasit vláda, uvedl na dotaz ČTK vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun a v souvislosti s ní se předpokládá vznik minimálně 2300 nových pracovních míst.