továrny koncernu FIAT - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu továrny koncernu FIAT, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Když před několika dekádami expandovaly evropské automobilky na rychle rostoucí čínský trh, z něhož se postupně stal vůbec největší trh na světě, neměly jinou možnost než zakládat společné podniky s domácími čínskými společnostmi. Do zákonem vynuceného svazku vstupovaly v pozici nezpochybnitelného technologického lídra, který za cenu poodhalení know-how partnerovi zásadně navýší své prodeje, což se i stalo. Nyní se karta dokonale obrací. Prodeje evropských koncernů na klíčovém trhu rychle klesají, přičemž ...
Nejslabší od roku 1993 byl loni prodej nových osobních automobilů v Evropské unii a ani letos nemohou automobilky počítat s výrazným zlepšením. V lepším případě vyrábí závody omezeně, v horším vůbec - jako například „odstavená“ Toyota v Kolíně. Objednávek nových vozů navíc v posledních měsících výrazně ubývá - šetří firmy, šetří běžní zákazníci.
Automobilový koncern Stellantis, který zahrnuje populární značky Jeep, Citroën, Fiat či Peugeot, zřejmě uzavře v blízké budoucnosti další závody. Prohlásil to výkonný ředitel společnosti Carlos Tavares na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Stellantis také zvažuje, že ukončí výrobu v Číně, která je největším automobilovým trhem světa.
Ne Tesla, ale čínský BYD. Tak kdysi zněla odpověď dnes již bývalého šéfa koncernu Volkswagen Herberta Diesse na otázku, která automobilka ho nejvíce děsí. Po letech se jeho obavy naplňují. BYD i další čínské automobilky vyrostly natolik, že jim už domácí, největší světový trh s automobily, nestačí. Pouštějí se tak do Evropy. Neomezují se přitom na export, ale postupně budují i výrobní kapacity. A pro český autoland představují hrozbu, shodují se insideři.
Evropská mapa masivních investic do výroby baterií se zahušťuje. Značného potenciálu, který s sebou přináší přechod od výroby automobilů poháněných spalovacími motory k vozům s elektromotory, hodlají využít jak tradiční asijští producenti baterií, tak nováčci v byznysu, mezi které se řadí takový kolos, jakým je koncern Volkswagen. Zatímco řada evropských zemí v čele s Maďarskem již přilákala v některých případech bezprecedentně objemné balíky peněz z kapes zahraničních investorů do takzvaných gigafactories...
„Špinavé“ spalovací motory to mají na starém kontinentu spočtené, byť právě na nich evropská, a ještě silněji domácí ekonomika desítky let stála a stojí. Změna ji nečeká. Změna už se děje. O tom, zda ji česká „montovna“ nejen přežije, ale i využije a v lepším případě povýší na „mozkovnu“, se rozhoduje už nyní. Pojďme se podívat, co a proč se mění, jaké to má důsledky a co to bude stát.
Na volném trhu prohrávají na plné čáře. Jsou výrazně dražší, jejich dobíjení zabere více času než tankování u benzinky a také jejich dojezd je oproti vozům se spalovacím motorem kratší. Přesto jde o budoucnost, na kterou sází drtivá většina automobilek. Ne že by si tuto cestu samy vybraly. Přinutily je k tomu regulace, za nimiž stojí boj proti globálnímu oteplování. „Elektromobilita je jako rozjetý vlak, který neustále zrychluje. A to nejen kvůli regulacím, ale dnes už také díky investicím,“ vysvětluje ...
České dráhy zařadily přesně před patnácti lety - 28. listopadu 2005 - do běžného provozu rychlovlaky Pendolino. Pro někoho jde o pohodlné a luxusní cestování, pro jiné však o zbytečný luxus, který není pro české tratě vhodný. Pro druhý argument svědčí i fakt, že nikde v Česku nemůže využít svou maximální rychlost 230 kilometrů v hodině a může jet „jen“ 160 kilometrů za hodinu.
Globalizace hýbe i světem motorů. Málokterá značka se totiž striktně drží své rodné hroudy. Dávno neplatí, že škodovka je česká, audi německé, fiat italský a tak dále. Podívejte se, kde vznikají auta prodávaná na českém trhu.
Všechny tři slovenské továrny německého automobilového koncernu Volkswagen kvůli epidemii nového koronaviru přechodně zastavují výrobu. Agentuře DPA to potvrdila mluvčí Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovičová Makayová. Produkci od úterý přeruší i španělská divize VW - Seat.