toyota vodík - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu toyota vodík, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Síť,“ či spíše síťka vodíkových stanic v Česku se rozrostla o další kus. Svou první plničku otevřel státní podnik Čepro ve skladu Mstětice u Prahy za účasti ministrů financí a dopravy. Využít ji mohou jak osobní i nákladní vozy, tak autobusy či vysokozdvižné vozíky, které v Česku zatím téměř nelze potkat. Osobních vozů s vodíkovým pohonem křižuje české silnice naprosté minimum – aktuálně jich ministerstvo dopravy registruje čtrnáct.
Dlouholetý ředitel tuzemského zastoupení automobilky Toyota Martin Peleška říká, že nová evropská norma Euro 7 je sice skvělé téma pro diskusi, ale automobilky s ní příliš nezmůžou. Norma stanovující přísnější emisní limity pro řadu oblastí má totiž tisíce stránek – a prováděcí předpisy chybí. Problém je to podle Pelešky nejen pro Toyotu, ale pro všechny výrobce. Zatímco totiž i ten nejkratší vývojový cyklus v automotive sektoru trvá přibližně pět let, norma Euro 7, představená teprve loni na podzim, má ...
V rámci snahy o snížení emisí skleníkových plynů se globální pozornost stále více upírá k vodíku. Plánuje se nejen jeho široké využití v dopravě, ale také jakožto záložního zdroje elektrické energie či k dekarbonizaci průmyslu. Panují přitom obavy, že Evropa si vytvoří tak striktní podmínky pro jeho využívání nebo je bude ladit tak dlouho, že světové vodíkové závody prohraje. Hrozí, že její vodíkový průmysl převálcují americké dotace, a především levná výroba elektrolyzérů v Číně.
Písečné duny, krásné hory, čtvrtá největší poušť světa. Byť legendární rallye terénních vozidel Dakar oplývá nesčetnými marketingovými lákadly, na která se organizátorům dlouhodobě daří strhávat pozornost motoristických fanoušků i sponzorů, letos už jsou cítit obavy z nástupu hlubší ekonomické recese. „Dříve jsem si myslel, že s covidem přišly zlé časy. Z pohledu ekonomického dopadu na nás nebyl tak hrozný. Skutečný strach mají lidé až teď,“ popisuje soukromý závodní jezdec Ondřej Klymčiw z Řečan nad Labem...
Po téměř dvou měsících a dvou desítkách zastávek od Prahy přes Kladno, Karlovy Vary, Jihlavu, Brno, Uherské Hradiště, Zlín, Olomouc, Ostravu, Pardubice, Hradec Králové, Trutnov, Liberec či Most tento týden vyvrcholí roadshow Toyoty nazvaná Beyond Zero. Zaměřila se na představení alternativních pohonů, lidé si je mohli osahat, projet se, ale také se vzdělat a zahrát si. Jaký měla akce ohlas? Ještě před posledními zastávkami 1. a 2. listopadu v Plzni a 3. a 4. listopadu v Českých Budějovicích jsme si o ...
Mezinárodní konference „H2 FÓRUM 2022 – příležitost pro transformaci“, kterou na konci září uspořádal Ústecký kraj, pojmenovala nejen potenciál vodíku pro transformaci uhelných regionů, ale také bariéry, které rozvoji vodíkového hospodářství v České republice brání.
Prudce zdražující elektřina a plyn přiměly výrobce aut v Česku šetřit. Úspory má přinést jak budování fotovoltaických elektráren, do nichž putují stamilionové investice, tak méně ambiciózní vytápění budov. Nárůst nákladů v průmyslu automotive je přesto podle autoprůmyslové lobby tak závažný, že je na místě zastropování ceny energií či přímá podpora nejohroženějším podnikům.
Je méně známou tváří současné vlády, přitom povede jednání o nejzásadnějším evropském legislativním balíčku dekády. Lidovecká ministryně životního prostředí Anna Hubáčková bude během nadcházejícího českého předsednictví vyjednávat za Radu EU o klimatických opatřeních v rámci Fit for 55, který má pomoci dekarbonizovat unijní ekonomiku. Chce toto téma také přiblížit Čechům. „Cítím obavy občanů z Green Dealu. Pořád se to hrotí kolem fosilních paliv, a když to lidé všude slyší, bojí se toho. To je třeba změnit...
Válka na Ukrajině vyvolala na mezinárodních trzích mnoho nejistoty zejména v oblasti energetiky. Důvodem je dlouholetá závislost řady evropských zemí včetně Česka na dodávkách ropy a zemního plynu z Ruské federace. Současná krize však může být podle expertů zároveň jedinečnou šancí, jak se zbavit ruských fosilních paliv rychleji a přejít na obnovitelné zdroje energie.
Už ve druhé polovině roku, pravděpodobně během našeho předsednictví Evropské unie, se bude rozhodovat o tom, jestli po roce 2035 trh ovládnou elektromobily. Europoslanec (ANO) Ondřej Knotek vidí tento cíl jako příliš ambiciózní a riskantní. „Vsadit jen na elektromobily znamená odevzdat prosperitu evropského autoprůmyslu do rukou Číny a být na ní strategicky závislí,“ říká.