transakční násobek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu transakční násobek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
A pak že je fenomén NFT mrtvý. Pamětní tisícikoruna ČNB vyvolala v Česku sběratelskou mánii, kryptofanoušci ji přirovnávají k analogovému nezaměnitelnému tokenu či NFT pro boomery. Ulice se naplnily zmrzlými lidmi čekajícími na možnost směnit své peníze za ty s výročním potiskem, vzápětí se naplnilo i Aukro nabídkami na prodej limitovaným bankovek – samozřejmě s patřičnou přirážkou. Kdo má pocit, že mu podobné šance na zdánlivě snadný výdělek proklouzly, možná nakonec smutnit nemusí. Podrobnosti nabízí ...
Fenomén dvouciferné inflace děsí Česko, jeho vysvětlení pak rozděluje odborné kruhy na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco i v nejvyšších patrech České národní banky zaznívá, že za divoký růst českých cen může primárně geopolitické drama, realita může být opačná. Hypotéza o inflaci z dovozu je podle ekonoma z poradenské společnosti PwC Petra Kříže z větší části nebezpečnou legendou vedoucí centrální bankéře k tomu, aby složili ruce do klína. „Pokud máme třetí nejvyšší inflaci ze zemí Evropské unie, tak odkud ...
Koronavirová pandemie se ocenění firem příliš nedotkla. Tuzemské společnosti se obchodují za podobné násobky EBITDA (zisk před úroky, daněmi a odpisy) jako před příchodem koronaviru.
Bývalá šéfka České pošty a někdejší viceprezidentka dnes již neexistující skupiny CEFC pro Evropu Marcela Hrdá letos zahájila novou profesní etapu. Nastoupila do vedení poradenské společnosti Moore CR a současně staví v Česku základy pro rozvoj esportu, elektronických sportovních klání, která ve světě zažívají obrovský rozmach. „Propojení sportu a esportu je naprosto zřejmé a doba pandemická mi dává za pravdu,“ říká Hrdá.
V roce 2019 se v regionu střední a východní Evropy uskutečnilo nejméně fúzí a akvizic za posledních deset let. Svou pozici v oblasti ale výrazně posiluje Čína. Srovnání přinesla poradenská společnost CMS. Trendujícím odvětvím z hlediska zahraničních investic byla loni v regionu logistika.
Tuzemští dodavatelé automobilek se potýkají s klesající poptávkou. První podniky již snižují počty zaměstnanců. Na vině je hlavně slabší vývoz výrobků z českých továren do zahraničí. Výrobcům dílů do aut se to už promítá do hospodářských výsledků.
Nuda na českém trhu firem rozhodně nepanuje ani v letošním roce. Levné peníze, které do ekonomik nasypaly centrální banky, se totiž stále utrácejí, a to ve velkém. Letošní rok tak má opět našlápnuto k dalšímu rekordu. K největším akvizicím patřilo převzetí Telenoru v některých zemích skupinou PPF.
Zdražení peněz bude mít dopad rovněž na ocenění společností. V letošním prvním pololetí dosáhl objem fúzí a akvizic podle dat Thomson Reuters Deals Intelligence rekordní sumy 2,5 bilionu dolarů. O rok dříve to bylo 2,3 bilionu. Za novým maximem stojí především transakce v oblasti médií. V příštích letech bude ale čím dál složitější rekordy překonat kvůli zdražování peněz ze strany centrálních bank, které chtějí zchladit rozhicované ekonomiky. Trh s firmami se navíc podle expertů přibrzdí, a to i v Česku.
Levné peníze na celém světě a optimismus investorů se odrážejí nejen v bitcoinové mánii, ale jsou vidět i na cenách, za něž se obchodují celé firmy.
Ocenění podniků je už v některých segmentech přehřáté. Shodují se na tom experti i podnikatelé.