transplantace hlavy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu transplantace hlavy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
COVID-19 je v posledních měsících trochu stranou veřejného zájmu, ale bohužel nikam nezmizel. Experti se shodují, že během podzimu nás čeká další koronavirová vlna. Nejefektivnější ochranu proti této nemoci představuje očkování. Shrnuli jsme pro vás všechny informace, které o očkování na COVID-19 potřebujete vědět.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 už v polovině července, registrace na čtvrtou dávku očkování začala v polovině srpna. Přečtěte si přehledné shrnutí, komu se čtvrtá dávka doporučuje a jak je účinná proti aktuálním subvariantám koronaviru.
Nesmrtelnost přestává být jen námětem sci-fi filmů a stává se lákavou oblastí investic do výzkumů. Bank of America odhaduje, že by celková hodnota trhu zaměřeného na dlouhověkost měla v roce 2025 činit 600 miliard dolarů, což je šestinásobek oproti dnešku. Strmě rostoucí trh už teď nabízí řadu možností, ale i s nimi spojených etických otázek.
Česko má objednanou prostřednictvím společných smluv Evropské unie vakcínu proti COVID-19 pro 6,9 milionu obyvatel. Očkování bude dobrovolné a hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Vyplývá ze strategie očkování, kterou v pondělí projedná vláda. Strategie bude dál upřesňována a aktualizována. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se k hlavní strategii nyní dokončuje prováděcí vyhláška.
Lepší už to nebude. I tak by šla shrnout loňská poměrně pesimistická studie francouzského multidisciplinárního týmu, který vyhodnocoval možnosti lidstva a jeho budoucího přirozeného biologického vývoje. Lidé prostě mají biologické limity, které se již dále přirozeně nebudou měnit, a jako druh je tak prý čeká už pouze stagnace. Tam, kde běžný biologický vývoj nestačí, ale může pomoci trocha technologie. Myšlenky na vylepšení člověka nejsou nic nového, nicméně řadu kdysi sci-fi vylepšení či opravných metod ...
Diskuze o přímé volbě prezidenta České republiky trvala víc než deset let, v podstatě od doby, kdy se přiblížil konec druhého, a tudíž posledního prezidentského období Václava Havla. Léta v ní převažovaly argumenty proti, argumenty na její podporu byly spíše nepřímé. Nakonec u politiků převážilo nejjednodušší hledisko: Lidé si přímou volbu přejí a výzkumy veřejného mínění jejich přání potvrzují.
Neurochirurg Sergio Canavero prozradil další detaily o potřebných procedurách v rámci příprav na provedení první transplantace těla na světě.
Vše běží, jak má, první transplantace hlavy by se stále měla uskutečnit někdy v příštím roce, tvrdí kontroverzní italský neurochirurg Sergio Canavero. Souběžně s tím prostřednictvím časopisu New Scientist zveřejnil několik detailů o procedurách, které k provedení unikátního zákroku zatím vyvinul a ověřil. Některé jsou velmi obrazné.
Devět z deseti lidí, kteří sedí alespoň tři hodiny denně u počítače, trápí syndrom počítačového vidění. Bolí je hlava, pálí oči a mají potíže se zaostřováním. Hrozí i poškození zraku, nejvíc dětem do sedmi, osmi let, kdy zrak ještě není ustálen. Odborníci radí dodržovat pravidla, která riziko omezí.