trestní oznámení kvůli privatizaci okd - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu trestní oznámení kvůli privatizaci okd, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kauza OKD v týdnu opět ožila. Sněmovní vyšetřovací komise rozhodla, že podá v souvislosti s někdejší privatizací těžební společnosti OKD trestní oznámení na několik osob. Zmíněn byl i bývalý šéf Fondu národního majetku Roman Češka. „Závěry komise mne nepřekvapují. Když jsem byl před komisí vypovídat, bylo zřejmé, že o privatizaci neví nikdo z jejích členů vůbec nic. Je to stejné, jako kdyby leteckou nehodu vyšetřovali experti na dětské sajdkáry,“ říká v rozhovoru pro E15.cz Češka.
Na dohromady třináct lidí a jednoho neznámého pachatele podá trestní oznámení poslanecká vyšetřovací komise k prodeji státního podílu v těžební společnosti OKD. Podněty policii budou směřovat na čtyři exministry - Vladimíra Dlouhého, který je nyní šéfem Hospodářské komory, Jiřího Skalického, Bohuslava Sobotku a Milana Urbana. Na seznamu jsou i podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček nebo právníci Radek Pokorný a Richard Wagner. Všichni pochybení odmítají.
Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s někdejší privatizací těžební společnosti OKD trestní oznámení na bývalé ministry za ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana a za ODA Vladimíra Dlouhého a Jiřího Skalického. Trestnímu oznámení budou čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček, kteří byli s OKD spojeni, i další lidé. Závěry zkoumání předtavili členové komise v čele s předsedou Lukášem Černohorským (Piráti).
Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD by podle jejího předsedy Lukáše Černohorského (Piráti) mohla iniciovat podněty pro další trestní řízení, případně správní řízení. Černohorský to uvedl k jednání komise, která si na pátek naplánovala vypořádání připomínek ke zhruba padesátistránkové zprávě. Její schválení ale chystá až na další zasedání. Na předložení zprávy Sněmovně má komise čas do 12. října.
Jak Zdeněk Bakala řekl, tak udělal. Na sněmovní vyšetřovací komisi, která prověřuje privatizaci OKD, udělal dlouhý nos a na kobereček se nedostavil. Jako důvod zopakoval, že někteří politici včetně několika členů komise již rozhodli o jeho vině a že v tomto zpolitizovaném prostředí by jeho výpověď byla zneužita k dalšímu tlaku na nezávislé soudy v Česku. Dodal zároveň, že někteří politici se očividně pokoušejí využít parlamentní systém, aby obešli řádný soudní proces; komise podle něj svým zaměřením ...
Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžební společnosti OKD požádá policii, aby předvedla k podání výpovědi finančníka Zdeňka Bakalu. Novinářům to dnes řekl předseda vyšetřovací komise Lukáš Černohorský (Piráti). Bakala odmítá před komisi předstoupit, pozván byl na dnešek, ale nedostavil se. Podnikatel žije ve Švýcarsku. Policie může svědka předvést jen tehdy, když se nachází v Česku. Bakala v tiskovém prohlášení uvedl, že by jeho výpověď před komisí sloužila k politickému tlaku na soudy, ...
Poslanecké vyšetřovací komisi k privatizaci menšinového státního podílu v těžební společnosti OKD nadále chybí výslech klíčového svědka, finančníka Zdeňka Bakaly. Jeden z hlavních aktérů téměř patnáct let staré kauzy, který dlouhodobě pobývá ve Švýcarsku, nadále odmítá vypovídat.
Soud, který pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.
Privatizace těžební firmy OKD byla nevýhodná ekonomicky i sociálně. Odhlasovala to Sněmovna na závěr debaty k tomuto bodu. Poslanci o něm debatovali už od loňského června. Zároveň odmítli vyslovit souhlas se zřízením vyšetřovací komise k privatizaci firmy, jak navrhoval klub Úsvitu. Vláda by také měla do konce května předložit Sněmovně informaci o situaci OKD.