trestní oznámení na okamuru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu trestní oznámení na okamuru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V šíření projevů rasové, etnické a náboženské nenávisti hrálo loni v České republice hlavní roli hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Ve zprávě o projevech extremismu za rok 2018 to uvedlo ministerstvo vnitra. Podle dokumentu, který má k dispozici, zastínila SPD tradiční pravicové extremisty, jejichž význam naopak postupně upadal. Okamura řekl, že zprávu považuje za nesmysl a politicky motivovanou s ohledem na to, že vnitro vede ČSSD.
Moravskoslezští poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová vystupují z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Vyplývá to z informací ČTK a Deníku N. K odchodu se rozhodli kvůli postupu nového vedení organizace hnutí v Moravskoslezském kraji, která podle Volného přijala do SPD usvědčeného rasistu a neonacistu. Vedení SPD vyzvalo Volného, aby se po odchodu z hnutí vzdal i mandátu ve Sněmovně. Volný ČTK řekl, že se svého mandátu nevzdá, SPD, za kterou kandidoval, podle něj dnes už neexistuje.
Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory dnes ČTK potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM). Výbor se začne žádostí zabývat v úterý.
Předseda SPD Tomio Okamura se o post místopředsedy Poslanecké sněmovny příliš obávat nemusí. Nesouhlas s jeho výroky o bývalém koncentračním táboře v Letech vyjádřila většina opozičních stran, které chtějí místopředsedu Poslanecké sněmovny Okamuru potrestat odvoláním z čela dolní komory. Potřebují však k tomu hlasy části poslanců ANO, těm se však do odvolávání nechce.
Poslanci z hnutí SPD Tomio Okamura a Miloslav Rozner čelí v posledních dnech několika žalobám týkajících se jejich výroků na adresu tábora v Letech u Písku. Ve čtvrtek by k nim měla přibýt další – žaloba ze strany pozůstalých po obětech letského tábora, kde byli za druhé světové války věznění především Romové.
KDU-ČSL vyvolá jednání s cílem odvolat předsedu SPD Tomia Okamuru z pozice místopředsedy Sněmovny. Novinářům to oznámil místopředseda lidovců Jan Bartošek, který chce získat 40 poslaneckých podpisů pro zařazení příslušného bodu na program nejbližší schůze Sněmovny, která začne 27. února. Lidovcům vadí výroky Okamury o koncentračním táboře v Letech u Písku, považují je za zpochybnění holokaustu.
Česko-romské sdružení Konexe podalo trestní oznámení na předsedu SPD Tomia Okamuru kvůli jeho výrokům o koncentračním táboru pro Romy v Letech u Písku. Okamura v rozhovoru pro DVTV minulý týden mimo jiné řekl, že tábor většinou nikdo nehlídal a lidé v něm se mohli volně pohybovat. V pátek se ale omluvil za své původní tvrzení, že tábor nebyl oplocený. Podle sdružení jsou Okamurovy výroky popíráním genocidy, sdělil mluvčí konexí Miroslav Brož.
... KDU-ČSL podala trestní oznámení na Tomia Okamuru, který v... vůbec netýkala. Toto trestní oznámení je čiré zoufalství... médiích a na sociálních sítích... pro uvalení sankcí na Českou republiku kvůli...
Společnost AGPI akceptuje nabídku vlády na odkup vepřína v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Částku, za niž vláda objekt koupí, ani jedna ze zainteresovaných stran zatím nezveřejní. Místopředseda představenstva AGPI Jan Čech řekl, že představy společnosti o částce byly výrazně vyšší. Podle něj byl stát při vyjednávání "velice přísný". Vláda by měla o odkupu jednat na přelomu srpna a září a stát by s firmou mohl smlouvu uzavřít po prázdninách.
Soud včera smetl ze stolu žalobu poslance a bývalého šéfa Úsvitu Tomia Okamury na Transparency International. Okamura po pražském městském soudu chtěl, aby českou pobočku této mezinárodní protikorupční organizace zrušil. Byl to zřejmě teprve druhý případ svého druhu, kdy se někdo pokoušel zrušit organizaci, která se pustila do jeho kritiky, prostřednictvím soudní žaloby.