třetí pilíř důchodového spoření 2016 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu třetí pilíř důchodového spoření 2016, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Aleš Michl patří mezi známé tváře komentující ekonomické trendy. Současně se věnuje vlastnímu byznysu. Založil fond, který řídí matematický algoritmus. Vedle toho se ale pustil i na tenčí politický led a pomáhá Andrejovi Babišovi se zlepšováním jeho obrazu v očích veřejnosti.
První penzijní společnosti začaly převádět peníze účastníkům rušeného druhého pilíře důchodového systému. Vyplývá to z ankety ČTK mezi penzijními společnostmi. Lidé volili v drtivé většině převod na účet, zbytek chtěl výplatu složenkou či si nechal naspořené peníze převést do třetího pilíře.
Češi by místo zrušeného druhého důchodového pilíře měli v roce 2016 spořit na penzi ve třetím pilíři, tedy doplňkovém penzijním spoření. V případě vyšších částek se vyplatí pravidelné investice do podílových fondů. Shodli se na tom analytici. Další alternativou může být podle nich nákup nemovitostí. Druhý pilíř, do něhož vstoupilo asi 85 tisíc klientů, zanikl k 1. lednu 2016.
Druhý důchodový pilíř, v němž si na penze spořilo ve fondech asi 85 tisíc lidí, během příštího roku zanikne. Vklady se lidem vrátí. Počítá s tím vládní zákon o ukončení důchodového spoření, který Senát podle očekávání schválil. Předcházela tomu více než hodinová debata především o financování důchodů.
Klienti si budou moci vybrat, zda dostanou peníze poštou, na konto nebo zvolí penzijní připojištění ve třetím pilíři. Ten vláda plánuje zatraktivnit a otevřít ho i pro děti mladší osmnácti let.
Ke konci příštího roku definitivně skončí druhý pilíř důchodového spoření. Rozhodla o tom vláda. Podle návrhu by ve druhém pilíři nemělo být možné od začátku roku 2016 spořit a peníze by měli účastníci dostat zpět do konce uvedeného roku.
Veřejný důchodový systém by se v budoucnu mohl uvnitř rozdělit na dva pilíře. Jedna jeho část by garantovala všem rovný důchod a druhá by výrazněji zohlednila to, kolik peněz člověk na penze odvedl. Počítá s tím jedna z variant budoucí podoby českého penzijního systému, o nichž jedná důchodová komise expertů a zástupců stran.
Vláda rozhodla o zrušení druhého důchodového pilíře. Skončit by měl v lednu 2016. Vložené prostředky dostanou lidé zpět, a to zřejmě do konce roku 2016. Podle premiéra Bohuslava Sobotky byl druhý pilíř, který prosadila vláda Petra Nečase (ODS), pro většinu občanů nevýhodný a zájem o něj byl mizivý. Do druhého pilíře se dá ještě vstoupit. Kabinet by měl posoudit i uzavření této možnosti.
Účastníci druhého důchodového pilíře dostanou po jeho zrušení zpět nejen vložené peníze, ale také celý státní příspěvek. Ten je o polovinu vyšší než dobrovolně odváděná částka. Počítá s tím návrh připravený ministerstvem práce a sociálních věcí, který dostala k projednání vláda.
Do více oblastí než dosud mají v příštích letech putovat investiční pobídky na zřízení pracovního místa. Zároveň se má také zrušit třeba možnost odběru výrobků od postižených místo jejich zaměstnávání. Počítá s tím strategie politiky zaměstnanosti do roku 2020, kterou dnes schválila vláda.