třetí pilíř důchodového systému - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu třetí pilíř důchodového systému, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bez zásahu do výdajové strany státního rozpočtu nelze letos očekávat dodržení plánovaného schodku 295 miliard korun. V pravidelném čtvrtletním stanovisku to dnes uvedla Národní rozpočtová rada. Upozornila také, že návrh státního rozpočtu na příští rok a výhled na další roky konzervují deficit na úrovni dvou procent hrubého domácího produktu (HDP). Podle rady je to střednědobě neudržitelné, žádá pokračování v konsolidaci veřejných financí.
Změny zákona, který upravuje takzvaný třetí důchodový pilíř tuzemského důchodového systému, odborníci vítají. Ne se všemi souhlasí, ale cíl dostat k investování peněz do penzijních fondů co nejmladší ročníky považují za správný.
Vláda se dohodla na změnách v penzijním spoření. Změní se systém vyplácení i výše státního příspěvku i podmínky uzavírání nových smluv. Kromě toho novela počítá s možností ukládat peníze do nového fondu orientovaného na rizikovější produkty. Senioři ve starobním důchodu, kteří zároveň stále spoří, státní příspěvek k ukládané částce již dostávat nebudou.
Jurečka chystá zásah do penzijního spoření. Díky postupnému výběru by sloužilo jako renta Sponzor, který přestal platit. Malina dluží po Bohemians i německému klubu FC Norimberk Mall.cz krvácí méně, než vedení Allegra čekalo. To přivedlo do Česka 20 tisíc obchodníků Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Změny důchodového systému představené vládou zatím míjejí třetí neboli spořicí... odborníci o polovičaté důchodové reformě. Penzijní společnosti... penzijní pilíř, sadu... jen prvního, státního pilíře založeného na mezigenerační...
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Česká ekonomická, podnikatelská i společenská komunita se nyní právem seznamuje s obsahem čerstvě zveřejněného balíčku, jenž má přispět ke konsolidaci veřejných financí a učinit důchodový systém ještě nějakou dobu udržitelně funkčním. Hned úvodem dodejme, že z hlediska systémového pojetí jde rozhodně o krok správným směrem, leč s řadou řešitelných „ale“.
Celek změn v důchodovém systému představený vládou zajistí penze i pro další generace, říká členka Národní ekonomické rady vlády Helena Horská. „Ale také jako celek musí být tento soubor návrhů schválen, protože jednotlivosti samy o sobě penzijní systém nezachrání. Naopak by mohly způsobit více nepořádku,“ varuje.
Ačkoli vládní koalice Spolu před volbami slibovala, že nebude zvyšovat daně, Česko čeká v příštích letech vyšší daňová zátěž. A to hlavně firmy, vybrané zaměstnavatele a vlastníky nemovitostí. Střední třída, která vydělala zrušením superhrubé mzdy, zůstane konsolidační balíčkem Fialovy vlády téměř nepostižená.
Vláda chce k roku 2050 uspořit na výdajích na důchody tři procenta HDP. Návrh důchodové reformy, kterou představil ve čtvrtek ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), si klade za úkol pomoci udržet na uzdě penzijní systém, do něhož se v příštích desetiletích začlení silné populační ročníky. Stát chce v principu postupně snižovat vlastní podporu a přimět současné pracující obyvatele, aby si sami spořili na stáří.