trh s pohledávkami - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu trh s pohledávkami, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Navzdory dopadům covid-19 by se měla evropská produkce a poptávka letos vyvíjet pozitivně. Oživení bude ovšem slabší a na návrat k předkrizové úrovni si ještě počkáme, říká Christoph Witte, generální ředitel úvěrové pojišťovny Credendo.
„Be careful what you wish for“ - dejte si pozor na to, co si přejete, praví jedno anglické rčení. Někdy totiž to, po čem toužíte, může být vaší zkázou. Přesně to teď hrozí ČNB. Sněmovnou totiž po roce a půl od doby, kdy byl vládní návrh zákona doručen poslancům, prošla novela zákona o ČNB, která dala ČNB dvě nové klíčové pravomoci.
Ve společnosti Kara Trutnov, která patří do skupiny Michala Mičky a od počátku února je v insolvenci, začal boj o to, kdo získá silnější vliv na průběh insolvenčního řízení. Proti sobě stojí Pavel Bednář zastupující polský řetězec Ochnik a bývalý majitel Kary Zdeněk Rinth podporovaný investiční skupinou Natland.
Skupina GFG Alliance byznysmena Sanjeeva Gupty, který ovládá huť Liberty Ostrava s několika tisíci zaměstnanci, má potíže s financováním. Situace se bezprostředně dotýká i českého podniku a mohla by ovlivnit jeho budoucnost.
Být či nebýt. Hamletovská otázka je pro řadu společností kvůli koronakrizi čím dál naléhavější. „Je zřejmé, že zdaleka ne všechny firmy budou schopné překonat a překlenout své problémy,“ uvádí Lee Louda, insolvenční správce s oprávněním řídit velké bankroty.
Skupina CPI na začátku roku prodala společnosti M2C většinový podíl ve své divizi správy budov. Kupec si tak upevní pozici ve svém hlavním byznysu, který sahá daleko za hranice Česka. „Jsme na trzích od Nizozemska přes Rumunsko a Bulharsko až po Turecko a Rusko,“ říká Matěj Bárta, majitel společnosti M2C, která zajišťuje komplexní správu budov.
O zkrachovalou kožešnickou společnost Kara Trutnov se v konkurzu utkají dva výrazní hráči. Již známým uchazečem je tandem bývalého majitele Kary Zdeňka Rintha a investiční skupiny Natland. Nyní se na scéně objevil druhý zájemce v podobě polského řetězce Ochnik. Ten si pro expanzi do Česka najal manažera, který Karu stejně jako Rinth zná dobře zevnitř.
Kvůli přibývajícím kauzám firem s takzvanými prašivými dluhopisy připravuje ministerstvo financí změnu podmínek pro emise bondů. Týká se to hlavně menších emisí do 25 milionů korun. V jejich případě zatím nemusejí emitenti investorům o sobě sdělovat téměř nic. Právě to se má změnit. Vyplývá to z vládního návrhu, kterým se mají změnit některé zákony o rozvoji kapitálového trhu. Návrh čeká na projednání ve sněmovně.
Investiční skupina Natland a podnikatel Zdeněk Rinth se spojují, aby se podle svých slov pokusili zachránit společnost Kara. Ta je od minulého týdne v úpadku jako jedna z firem patřících spolu s Pietro Filipi do skupiny Michala Mičky. Bývalý majitel Kary Rinth už se stal jejím věřitelem tím, že koupil jednu z pohledávek.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.