tri planeta podobne zemi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tri planeta podobne zemi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Elon Musk představil plán rozvoje své automobilky Tesla, který by se měl točit kolem čisté energie. Investory ale zklamal absencí konkrétních slibů ohledně chystaných nových elektromobilů. Akcie automobilky během obchodování po uzavření burzy odepsaly téměř sedm procent.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments čtvrtý a zároveň poslední díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, zda je kapitalismus v krizi a potřebuje reformu.
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Když loni koncem roku dvaatřicet byznysmenů v čele s miliardáři sepsalo výzvu k druhé transformaci ekonomiky, byl to nejen signál nové vládě, ale i důkaz jejich mentálního obratu. Letos je více než kdy jindy patrné, že začínají své tradiční podnikání ředit vůní digitální, zelené či virtuální budoucnosti: těžař Karel Komárek modeluje zachytávání CO2 pro záchranu planety, 76letý Vlastislav Bříza objevuje kouzlo elektromobility a Petr Otava, jehož byznysem bylo zpracování kovů, vstupuje do oboru datacenter.
„Na dekarbonizaci planety se musíme podílet my všichni – a Tesco chce jít v této snaze příkladem,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ, ředitel společnosti Tesco pro střední Evropu Matt Simister. Tesco v minulých dnech v Praze představilo společně se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) takzvané principy udržitelných potravinových systémů – doporučení, jak udržitelně transformovat potravinářský průmysl ve střední Evropě. Co to znamená pro české spotřebitele i pro samotnou společnost Tesco?
Kdo je k čertu ten stařík, který „střelil“ svou značku planetě Zemi? Co tím přesně myslel? A proč byl už dřív tento brand s masivem Fitz Roy v logu kultem? Ladies and gentlemen: Patagonia, Yvon Chouinard.
Udržitelnost je v naší DNA, promlouvají k lidem firmy ze všech možných reklamních nosičů. Udržitelnost se stala trendem, který znamená peníze. Každý se chce natřít na zeleno a chlubit se udržitelnými certifikáty. Problém ovšem je, že se za firmu, která se řídí dle ESG principů, může označit téměř jakákoli společnost, protože neexistuje nic jako všeobecná shoda na tom, co vše se pod ta tři magická písmenka vejde.
Více než dvě miliardy lidí dnes žijí v zemích, které zažívají dvoucifernou inflaci. Alespoň to spočítal Alex Gladstein z organizace Human Rights Foundation a čísla uveřejnil na Twitteru. Díky tomu se jeho součet dal nejen ověřit, ale i dopočítat. Vypadá to, že se číslo ještě letos s jistotou přehoupne přes tři miliardy a s vysokou pravděpodobností i přes čtyř miliardy. To by znamenalo, že by dvoucifernou inflaci zažily země, v nichž v součtu žije většina obyvatel planety.
Přestože společnost Eurowag, teprve druhá česká firma zalistovaná na zahraniční burze, soustavně roste, na hodnotě akcií se to nepodepisuje. Oproti ceně při loňském vstupu na parket je ta dnešní zhruba o třetinu nižší. Zakladatel a šéf společnosti Martin Vohánka však zůstává optimistický. „Vstup Eurowagu na burzu nebyl snahou krátkodobě si finančně přilepšit. A dlouhodobě trh zrcadlí výkonnost a potenciál firmy. Proto jsme zatím klidní.“
Válka na Ukrajině má celou řadu dopadů, jeden však bývá opomíjen a bohužel je to jeden z těch nejbolestivějších. Všude kolem sebe vidíme masovou psychózu, která jen zesiluje jeden z plíživých jevů posledních let – deglobalizaci.