trump cla - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu trump cla, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Americký prezident Joe Biden se projevil jako dokonalý chameleon. Mnozí očekávali, že se po enfant terrible Donaldu Trumpovi v Bílém domě usadí mírně senilní dědeček, který bude Evropě posílat bonbony, občas zahrozí prstem směrem k Číně, ale hlavně bude pospávat a tím udržovat status quo. V půlce Bidenova funkčního období je však zřejmé, že tam sedí zkušený a chladnokrevný šéf klanu, který drží spojence zkrátka a neváhá využít jejich potíží, aby Spojeným státům vrátil technologický lesk.
Od amerického prezidenta Joea Bidena se čekalo, že napraví trhliny ve vztazích Washingtonu s Evropou, které způsobil jeho předchůdce Donald Trump. Nakonec však v půli svého mandátu stojí na prahu obchodní a dotační války se spojenci zpoza Atlantiku. Část evropských zemí si stěžuje na to, že starý kontinent ve válce strádá, zatímco mu Spojené státy draze prodávají energie a neférově zvýhodňují svůj průmysl.
Dobré ráno! Je 203. den roku, svátek má Magdaléna, před 11 lety zabil Anders Behring Breivik 77 osob na ostrově Utøya a dalších sedm lidí zahnulo při bombovém útoku v Oslu. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Válka na Ukrajině má celou řadu dopadů, jeden však bývá opomíjen a bohužel je to jeden z těch nejbolestivějších. Všude kolem sebe vidíme masovou psychózu, která jen zesiluje jeden z plíživých jevů posledních let – deglobalizaci.
Energetická krize v Evropě byla zjevně jedním z důvodů, proč se ruský diktátor Vladimir Putin rozhodl načasovat útok proti Ukrajině na letošní únor. Nejspíš předpokládal, že fakticky ještě vyšší závislost na ruských surovinách v nouzové situaci rozmělní odpor Západu. Vládce Kremlu se přepočítal i v tomto – vedle nečekaně tvrdého odporu Ukrajinců a sjednocení západních států dosáhl toho, že se Evropská unie (kromě Orbánova Maďarska) hodlá zbavit ruské ropy a plynu úplně. Dřív nebo později. Těchto surovin se...
Tuzemské ocelářské podniky chystají velký návrat na americký trh. Díky částečně zrušeným clům by se jejich export do zámoří mohl zvýšit o jednotky miliard korun, odhaduje Ocelářská unie. Ostravská huť Liberty kvůli plánovanému navýšení produkce hodlá přijmout přes sto nových pracovníků.
Spojené státy a Evropská unie se dohodly na vyřešení vleklého obchodního sporu ohledně amerických cel na ocel a hliník. Oznámila to dnes americká ministryně obchodu Gina Raimondová. Podařilo se tak zabránit růstu odvetných unijních cel na americké výrobky. Spor zahájil v roce 2018 tehdejší americký prezident Donald Trump, který zavedl cla na dovoz oceli a hliníku z EU a z řady dalších států.
Kubánské ministerstvo hospodářství tento týden schválilo 32 malých a středních podniků, které se tak staly prvními soukromými firmami na tomto karibském ostrově za více než půlstoletí. Okruh činností, v nichž smí soukromé společnosti na Kubě podnikat, je omezený a se zahraničím smí obchodovat pouze přes státní firmu. Informoval o tom deník El País.
Americký prezident Joe Biden se právě snaží splnit jeden z klíčových předvolebních slibů. Tím je výrazné zvýšení daní, které se dotkne zejména velkých korporací a bohatých jednotlivců. Šéf Bílého domu hodlá získané peníze použít na financování vůbec nejštědřejších sociálních programů za celá desetiletí v hodnotě 3,5 bilionu dolarů, zhruba 76 bilionů korun. Ačkoli jednání v americkém Kongresu ještě patrně pár týdnů potrvají, konkrétní podoba nové daňové politiky se rýsuje už teď.
Ženeva bude ve středu hostit historicky první osobní setkání prezidenta USA Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina. Šéfové světových velmocí se setkávají v době mimořádně napjatých americko-ruských vztahů, které jsou podle některých komentátorů ještě horší než za časů studené války. Ačkoli se nepředpokládá, že by summit ve Švýcarsku mohl přinést nějaké zásadní výsledky, se zvýšenou pozorností jej budou sledovat i mnozí byznysmeni.