trvalý pobyt v nájmu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu trvalý pobyt v nájmu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Základem bezpečného pronájmu bytu je dobrá nájemní smlouva. Na internetu najdete spoustu vzorů, ale ne všechny jsou kvalitní. Nejdříve zvažte, zda je pro vás vhodnější smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou. Co dalšího brát v úvahu a na co si dát pozor?
Bratislava před třemi roky získala svůj Metropolitní institut Bratislavy (MIB), obdobu pražského Institutu pro plánování a rozvoj (IPR). Slovenské hlavní město, jehož rozvoj se do té doby vyznačoval překotným vývojem podle vize aktuálního politického vedení, získává poprvé ucelenější vizi. Měnit se začínají veřejná prostranství, město jedná s developery a staví byty. Na to vše mu ale chybí peníze. Podobně jako Praha má problém s lidmi nepřihlášenými k trvalému pobytu. „Hlavním příjem samospráv na Slovensku...
Změna trvalého bydliště může znamenat spoustu nepříjemně strávených chvil na úřadech. Je proto důležité mít vše připravené tak, aby vás u přepážek nic nepřekvapilo a vše klaplo hned na první pokus. Co je třeba udělat pro změnu trvalého bydliště? Kam je potřeba se vydat a co mít s sebou? Jak dlouho trvá zařízení potřebných dokladů a jak to probíhá u dětí, důchodců či při stěhování do zahraničí? To vše se dozvíte v článku.
Příspěvek na bydlení by měl pomoci, pokud člověk nevychází se svými příjmy. A je jedno, jestli jde o jednotlivce nebo o rodinu. Příspěvek má za cíl pokrytí nákladů, které jsou spojené s bydlením. Podmínky pro získání příspěvku jsou ale přísné, na dávku nedosáhne každý.
Výplata dávek na bydlení má být od příštího roku vázána na zaměstnání, školní docházku dětí i hygienické podmínky v bytě, navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Návrh, který má za sebou připomínkové řízení, v posledních týdnech kritizují neziskové organizace, odborníci na sociální problematiku či obce, podle kterých nová opatření dopadnou na nejchudší obyvatele, jako jsou důchodci či samoživitelé. Zásadní výhrady nyní vznesli i vládní kolegové Maláčové.
Pronajímatel nesmí bránit nájemníkovi v nahlášení trvalého pobytu. A to ani ve chvíli, kdy nájemní smlouva obsahuje ustanovení, které zřízení trvalého pobytu zakazuje. dTest radí, co je třeba učinit k přihlášení k trvalému pobytu v nájemním bytě. Proč mají pronajímatel z nahlášení trvalého pobytu obavy? Jak může pronajímatel zrušit nájemníkovi trvalý pobyt po skončen nájmu?
Nelichotivá statistika: během loňského roku odhalili zaměstnanci Úřadu práce ČR (ÚP ČR) téměř 16 680 případů neoprávněného pobírání sociálních dávek. V roce 2014 jich bylo „pouze“ 9370. Celková výše škody přesáhla loni 103 milionů korun, o rok dřív to bylo 65 milionů korun. Padlo už i několik obvinění a také trestů odnětí svobody.
Otevřený prostor, v němž pracují všichni společně, mohl mít své kouzlo i logické opodstatnění. Dnes se ovšem stává prostředkem, který práci spíš komplikuje. O stresu, který přináší jako nechtěný bonus, ani nemluvě.
Letošní rok se na dráze nese ve znamení oslav 175. výročí existence parostrojní železnice v českých zemích. Velkou slávu chystají na Den železničářů koncem září především na jižní Moravě. Historik a expert na dějiny dopravy Milan Hlavačka připomíná, že některé věci se za dlouhá desetiletí na dráze nemění.
Téměř 17 tisíc dlouhodobých pobytů a více než sedm tisíc trvalých pobytů nestihlo ministerstvo vnitra vyřídit v zákonné lhůtě v Praze za první dva měsíce letošního roku. To znamená, že žádosti vyřizoval Odbor azylové a migrační politiky místo 60 dnů, během kterých by měla být podle zákona vyřízena většina druhů pobytů, dlouhé měsíce. Cizincům to způsobuje velké ekonomické i životní komplikace. MV aktuálně na problém zareagovalo, odbor ode dneška posílilo o 98 tabulkových míst.