tunel mezi evropou a asií - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tunel mezi evropou a asií, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká technologická skupina TTC loni zvýšila tržby o třetinu na 1,6 miliardy korun. Podařilo se jí to i přes nucený odchod z Ruska, do té doby největšího zahraničního trhu. Skupina, do níž spadá třináct společností, expanduje do západní Evropy, Indie či do Afriky. Výrobce a vývojář technologií pro telekomunikace, elektroniku nebo pro energetiku chce těžit z přesunu výroby z Asie do Evropy. Pardubický podnik Awos, který TTC koupila, i proto nedávno spustil čtvrtou linku na osazování desek plošných spojů. „...
Realitní byznys v Česku projde recesní rošádou. Kdo z menších hráčů nebude mít dostatek vlastních peněz nebo extrémní důvěru investorů, skončí, anebo padne do rukou konkurence, upozorňuje majitel a šéf investiční společnosti Natland Tomáš Raška. Dodává však, že obyčejný člověk byznysové přeskupení sil patrně nepozná. „V rovině fondů, investorů s velkým podílem cizích zdrojů a na rekreačních nemovitostech dojde k výplachu. Na úrovni konečného vlastnictví bytů nečekám armagedon. Nemovitosti jsou často ...
Americká společnost ShipMonk, která se zabývá logistikou pro malé a střední internetové obchody, patří k nejrychleji rostoucím firmám s českými kořeny. Firma, kterou založil dnes už jeden z nejbohatších Čechů Jan Bednář, má navíc nakročeno k tomu být globálním lídrem ve svém oboru. „Naším cílem je být do pěti let světovou jedničkou,“ hlásí technologický šéf společnosti David Pavlík. Pomoci k tomu má i plánovaný vstup na burzu.
Hornické město Čiatura v gruzínském regionu Imereti je dodnes významným nalezištěm manganové rudy. Jedinečný je zdejší systém městské dopravy: jeho základ tvoří lanovky fungující bez přestávky již od padesátých let minulého století.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
O konci výstavnictví a akcí kolem veletrhů se periodicky mluví už několik let. Letos propadly tržby výstavářských firem ze dne na den na nulu vlivem zákazu konání veletrhů po celé Evropě. „Do konce roku už nedoženeme nic. Nenaskakujeme do rozjetého vlaku, spíš jedeme na drezíně,“ říká prezident Asociace výstavářských firem Jiří Carda.
Fotbal, jako ostatně v podstatě všechny sporty téměř po celém světě, stojí. Mnoho zainteresovaných přichází o své investice, hráči pak přistupují na zkracování plnění svých lukrativních smluv. A světlo na konci tunelu? Zatím spíš v nedohlednu. Posun k němu tu ale je.
Společnost CZ Loko z České Třebové na Orlickoústecku dodá v příštím roce turecké ocelárně Isdemir šest posunovacích lokomotiv. Nahradí stroje sovětské a čínské produkce, které jsou zastaralé.
Mnoho Čechů pracujících online odjíždí ke konci roku do teplejších regionů. Mezi tyto potulné podnikatele, již se posouvají po světě a pracují přes internet, dnes patří třeba programátoři, grafici, provozovatelé e-shopů či nejrůznější umělecké profese. K hlavním kritériím, podle kterých rozhodují, kam se vydat, patří cenová hladina, zázemí pro práci na internetu, bezpečnost v daném místě nebo možnost vyžití ve volném čase.
V Turecku byl dnes slavnostně otevřen silniční Euroasijský tunel, který spojí Evropu s Asií. Tunel výrazně zlepší dopravní situaci v Istanbulu, protože zkrátí spojení mezi jeho dvěma částmi - evropskou Kazliçeşme a asijskou Göztepe - ze 100 na 15 minut. U ceremonie nechyběli prezident Recep Tayyip Erdogan a premiér Binali Yildirim.