tunis atentát - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tunis atentát, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tuniská policie odhalila buňku rekrutující dobrovolníky pro radikální organizaci Islámský stát (IS) k bojům v Libyi a Sýrii. Členy této skupiny pozatýkala. Tuniská vláda vyhlásila v zemi koncem listopadu výjimečný stav po sebevražedném atentátu, který si v centru hlavního města Tunisu vyžádal 12 mrtvých. Šlo o bombový útok na autobus se členy prezidentské gardy. K útoku se přihlásil IS.
Úterní sebevražedný atentát v historickém centru Istanbulu, při němž zemřelo nejméně osm německých občanů, může být ranou pro turecký turistický průmysl, pokud Němci ztratí důvěru v to, že je v zemi bezpečno. Ačkoli Němci ani po teroristických útocích v severní Africe neztratili chuť cestovat, tak některé země rychle přišly o jejich přízeň, což je třeba případ Tuniska, napsala agentura DPA.
Německo se nenechá zastrašit terorismem a bude proti němu nadále bojovat všemi prostředky. Po dnešním teroristickém útoku v Istanbulu to řekl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Podle něj při atentátu zemřelo osm Němců a devět jich bylo zraněno, někteří těžce.
Papež František v tradičním poselství Městu a světu odsoudil "kruté teroristické akce" a ničení kulturního dědictví jednotlivých národů. Papež také vyslovil naději, že se s pomocí OSN podaří ukončit boje v Sýrii a Libyi. Vyjádřil úctu těm státům a osobám, které se ujímají uprchlíků. Papežské poselství o Božím hodu vánočním je tradičně věnováno největším konfliktům na světě.
Tunisko prodloužilo výjimečný stav na celém svém území o dva měsíce. Oznámil to úřad prezidenta Kaída Sibsího. Výjimečný stav byl vyhlášen koncem listopadu na jeden měsíc po sebevražedném atentátu, který si v centru Tunisu vyžádal 12 mrtvých.
Při pumovém útoku na vojenský autobus v centru tuniské metropole zahynulo dnes nejméně 12 příslušníků prezidentské gardy. Dalších 17 z nich utrpělo zranění. Uvedly to místní úřady, které vzápětí vyhlásily v oblasti metropole výjimečný stav, který má platit do středečního rána. Předchozí bilance byla 14 mrtvých a 11 raněných.
Tuniské bezpečnostní síly při zátahu na islámské radikály v oblasti Bizerty na severu země zabily jednu osobu a dalších šestnáct zatkly. Skupina podle vyšetřovatelů připravovala atentáty. Při operaci policie zabavila desítku automatických pušek, výbušniny a munici. Oznámilo to tuniské ministerstvo vnitra.
O více než polovinu klesl oproti loňskému roku počet turistů, kteří v prvních čtrnácti červencových dnech přijeli na dovolenou do Tuniska. Informovala o tom místní tisková agentura TAP. Při teroristickém útoku na konci června zahynulo na pláži a u hotelu v letovisku Súsa 38 lidí, převážně zahraničních turistů.
Tuniský prezident Kaíd Sibsí vyhlásil v zemi výjimečný stav kvůli teroristickému útoku v turistickém letovisku v Súse, kde minulý týden útočník zastřelil 38 lidí. Ve večerním projevu k občanům prezident tento krok zdůvodnil tím, že země "není v bezpečí" před dalšími útoky extremistů. Opatření má podle prezidenta zabránit riziku kolapsu. Sibsí upozornil, že výjimečný stav má trvat 30 dnů.
Dva velké teroristické atentáty, při nichž letos v Tunisku zahynulo šest desítek cizinců, se do ekonomiky promítnou ztrátou 515 milionů dolarů (12,5 miliardy korun). Jde asi o čtvrtinu příjmů, které má Tunisko z cestovního ruchu. Řekla to tamní ministryně pro cestovní ruch Salma Lúmíová.