tvůrce facebooku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tvůrce facebooku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sociální sítě Facebook a Instagram narostly do obřích rozměrů, pohybují se na nich miliardy uživatelů a mateřská společnost Meta generuje tržby ve výši českého státního rozpočtu. Příjmy Mety jsou však až příliš závislé na jednom zdroji, tedy na platbách za inzerci. Proto nyní zakladatel společnosti Mark Zuckerberg oznámil, že Facebook a Instagram začínají testovat předplatné, díky kterému by tvůrci měli mít například širší dosah nebo přístup k exkluzivnímu zákaznickému servisu. To je dobrá zpráva pro menší...
Společnost Meta zavádí zpoplatněnou verifikaci účtu fungující například u Twitteru. Uživatelé Instagramu a Facebooku si tak za určitý poplatek mohou zařídit modré zatržítko vedle svého jména, a tak mít ověřený účet. Zvýší se jim i dosah příspěvků. Šéf Mety Mark Zuckerberg nazval službu Meta Verified, jak informuje CNBC.
Česko zažívá finále třetí přímé prezidentské volby. Souboj kandidátů především v posledních dnech poznamenává řada dezinformací: zprávy o údajném úmrtí Petra Pavla, billboardy varující před zavlečením země do války, „falešné“ esemesky strašící mobilizací. Někteří novináři dokonce píší o „největší dezinformační operaci v historii Česka“. „Jenže takové titulky jsou podle mě také alarmistické, zažili jsme dezinformační kampaně, které byly mnohem větší: ty, co se týkaly covidu, Vrbětic, anebo kampaň za zvolení...
Sledovat, jak Mark Zuckerberg utápí miliardy dolarů ve výzkumu a vývoji vysněného metaverza, tedy virtuální reality, kam bychom se měli všichni přesunout pro úžasné nové zážitky, je naprosto fascinující. Tedy pokud člověk není akcionářem společnosti Meta – investoři museli skousnout pád o 65 procent a nezdá se, že by mělo dojít k nějakému oživení.
Největší sociální sítě mají v Česku miliony uživatelů, ale ani ti jim nestojí za malou tuzemskou kancelář s technickou podporou. Je to špatně. Sociální sítě už téměř neoddělitelně patří k byznysu a problém s účtem na Facebooku může potopit podnikání. Velké technologické firmy přitom dokážou problémy řešit obratem, ale takové pomoci se dostane převážně VIP klientům.
Ačkoli v Evropském parlamentu zastupuje maličkou Maltu, jeho jméno bylo v posledních letech ve Štrasburku hodně slyšet. Alex Saliba patří k unijním zákonodárcům, kteří prosadili takzvaný Akt o digitálních službách (The Digital Services Act) neboli soubor pravidel, jež mají regulovat fungování dominantních internetových platforem typu Google či Facebook. „Nesmíme tyto společnosti nechat, aby si diktovaly vlastní pravidla,“ říká Saliba v rozhovoru s deníkem E15.
Někteří lidé začali hledat alternativu Twitteru bez Elona Muska a narazili na Mastodona. Ten podle obrázků vypadá jako sociální síť s modrým ptáčkem ve znaku, ale v jádru jde o úplně jinou filozofii, jak propojovat lidi a jejich názory. Musk rád Twitter přirovnává k velkému digitálnímu náměstí. Mastodon je pravý opak. Spíš by šel přirovnat k ostrůvkům, které se navzájem propojují optickými kabely a mosty. Kdokoliv si může vytvořit vlastní ostrov a zavést na něm svá pravidla. Vítejte v něčem, co se nazývá ...
Odběr Technoverse Newsletteru, který do e-mailových schránek chodí každé úterý dopoledne, si můžete nastavit zde. Součástí vydání je také jeden odemčený článek z prémiového obsahu.
Miliardy lidí zbožňují značky jako Apple a používají Facebook. Digitálním gigantům to ovšem nestačí a zkoušejí si ukousnout i z byznysu tradičních bank. Staré odvětví má však teď v lecčem překvapivě lepší vyhlídky než ještě před pěti lety.
Když bitcoin před pěti lety poprvé vstoupil do povědomí skutečně široké veřejnosti, stal se pojem blockchain jedním z módních byznysových zaklínadel.