Twisto muzu platit az za mesic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Twisto muzu platit az za mesic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Televizní reklamy, které se vysílaly před dvaceti lety, si možná už dnešní generace třicátníků ani nepamatuje. Ti starší ale určitě dokážou identifikovat slogan „Jsou věci, které si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu…“ Ano, na všechno ostatní je tu Mastercard. A jakoby s odstupem času tento zlidovělý slogan jen potvrzoval, že to americká společnost myslela tehdy vážně.
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.
Osm let Michal Šmída budoval fintechový startup Twisto, minulý týden byl finálně dotažen prodej do rukou australského Zipu. „Spojení se Zipem nám dává možnost podívat se Klarně (švédský fintechový startup - pozn. red.) do očí,“ vysvětluje důvody prodeje šéf a zakladatel Twista v jedné osobě. Transakce český startup ocenila až na 2,5 miliardy korun, jednání přitom Šmída vedl s vícero možnými kupci. V Twistu ale zůstává, chce se podílet na expanzi na západní trhy.
Pandemická krize vytvořila mnoho byznysových příležitostí. Nejvýrazněji se to dotklo obchodování na internetu. Ti, kteří digitální košík nikdy nepoužili, do něj začali poprvé v životě naklikávat zboží. A ti, kteří už byli na on-line nákupy zvyklí, utráceli víc. Vývoj, jenž by za normálních okolností trval několik let, prosvištěl trhem e-commerce za pár měsíců.
Fintechové Twisto bylo na začátku roku v čilém jednání s dalšími investory. Chystalo se expandovat do Rumunska, posilovalo v Česku i v Polsku. Před finalizací podmínek a podpisem přišel virus. „Investoři se v nějaké míře stáhli, přirozeně, a čekají na více dat, aby se mohli rozhodnout. Debaty vedeme stále se zhruba desítkou investorů o vstupu v horizontu půl roku až roku,“ říká zakladatel a šéf Twista Michal Šmída.
Zájem o koupi zboží a zaplacení za něj až po jeho rozbalení, takzvanou odloženou platbu, narůstá podle společnosti MALL Pay, která službu poskytuje, v e-shopech na úkor dobírky. Podle průzkumu firmy se ji na vánoční nákupy chystá vyzkoušet třikrát více lidí než loni. Průměrná výše takového nákupu by mohla činit 1700 korun, řekl ČTK ředitel platební služby MALL Pay Adam Kolesa. Podle obchodníků, které oslovila ČTK, služba znamená konkurenční výhodu, za riziko obchodníci považují vymáhání pohledávek a vznik ...
Silní internetoví obchodníci začínají nabízet možnost odložených plateb za zboží. Využívají fakt, že k tomu nepotřebují licenci České národní banky.
Definuje se jako služba pro pohodlné nakupování s odloženou platbou. V praxi získá zákazník u Twista nějaký kreditní limit a ten pak může využít na placení u partnerů, typicky na nákupy na internetu. Partnerů má Twisto aktuálně něco přes dvě stě padesát. Ale nejen to, Twisto za vás dovede uhradit i fakturu a nyní ve spolupráci s Mastercard chystá platební kartu.
Cashbackové portály rostou v Česku jako houby po dešti. Serverů, které vám vrátí nějaké procento z nákupů na internetu je u nás necelá desítka. Princip je snadný, nakupujete jako obvykle, ale na webové stránky obchodu směřujete přes odkaz na cashbackovém serveru. Ten tak vaši návštěvu zaznamená a z provedeného nákupu následně připíše na váš virtuální účet vratku, která se nejčastěji pohybuje v jednotkách procent, může ale dosáhnout až 15 procent.
Český fintechový start-up Twisto Payments rozjíždí další kolo financování svého byznysu. Mezi strategickými investory poptává tři až pět milionů eur, které chce využít mimo jiné k zahraniční expanzi. „V prvním čtvrtletí příštího roku už bychom chtěli mít první pobočku v cizině,“ říká Michal Šmída, zakladatel společnosti, která získala v anketě magazínu E15 Premium cenu Fintech počin roku.