typy vakcín na covid - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu typy vakcín na covid, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nastupující hospodářská recese, rostoucí zadlužení států, dopady války na Ukrajině nebo klimatické změny. To jsou hlavní témata, kterými se budou zabývat politici, bankéři, ekonomové a byznysmeni na Světovém ekonomickém fóru (WEF), které odstartuje v pondělí 16. ledna ve švýcarském Davosu.
Svět se stále ještě nedokázal vzpamatovat z pandemie covidu-19, alespoň tedy z pohledu očekávané délky života. Ta se ve většině zemí Západu loni podle nejnovější studie výzkumníků z Oxfordské univerzity a Institutu Maxe Plancka opět snížila. Dva poklesy v řadě podle vědců ukazují, jak hluboce tato virová nemoc zasáhla populaci.
COVID-19 je v posledních měsících trochu stranou veřejného zájmu, ale bohužel nikam nezmizel. Experti se shodují, že během podzimu nás čeká další koronavirová vlna. Nejefektivnější ochranu proti této nemoci představuje očkování. Shrnuli jsme pro vás všechny informace, které o očkování na COVID-19 potřebujete vědět.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 už v polovině července, registrace na čtvrtou dávku očkování začala v polovině srpna. Přečtěte si přehledné shrnutí, komu se čtvrtá dávka doporučuje a jak je účinná proti aktuálním subvariantám koronaviru.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid z našich životů definitivně zmizel, opak je ale pravdou. Aktuálně se Česko a celá Evropa se připravuje na podzim a zimu s covidem. Počty osob s prokázaným onemocněním jsou stále značné. Platné očkování, případně antigenní nebo PCR test se tak mohou stále hodit.
Bude to zásadní setkání, které určí ochranu Evropanů před covidovou pandemií v příštích měsících. Současně to bude miliardový obchod. Ministři zdravotnictví evropské sedmadvacítky se za pár dní sejdou v pražském Kongresovém centru se šéfy farmaceutických gigantů, amerického Pfizeru a Moderny, aby se dohodli na nových pravidlech a dodávkách vakcín.
Evropská unie spěje ve třetím roce celosvětové covidové pandemie ke společnému postupu. Jak konkrétně by měl vypadat, se budou ministři zdravotnictví sedmadvacítky bavit na zářijovém setkání v Praze. Česko bude v rámci předsednictví držet nad jednáním taktovku a jisté je, že hlavním koordinátorem příštích opatření či zákazů v EU bude její středisko ECDC (European Centre for Disease Prevention and Control).
Česká republika zaplatila za objednané vakcíny na covid-19 dosud 19 miliard korun. Částka pokrývá i dodávky pro příští rok, které chce ale ministerstvo zdravotnictví (MZd) rozložit i do roků následujících. Novinářům to dnes řekla ředitelka mezinárodního oboru ministerstva zdravotnictví Kateřina Baťhová, která měla od začátku epidemie na starosti nákupy vakcín. Země EU nakupovaly vakcíny společně, Česká republika bude proto během svého předsednictví Radě EU řešit další smlouvy s jejich výrobci. Jednání bude...
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.