uberu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu uberu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
TECHNOVERSE NEWSLETTER – Jen málokterá společnost těžila ze všech technologických trendů posledních let tak přirozeně jako americká Nvidia. Americký obr dokázal využít pobláznění světa umělou inteligencí, metaverzem i kryptoměnami, díky čemuž míří mezi firmy, jejichž hodnota přesahuje jeden bilion dolarů, přes 22 bilionů korun.
Jurečka chystá zásah do penzijního spoření. Díky postupnému výběru by sloužilo jako renta Sponzor, který přestal platit. Malina dluží po Bohemians i německému klubu FC Norimberk Mall.cz krvácí méně, než vedení Allegra čekalo. To přivedlo do Česka 20 tisíc obchodníků Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
... nadnárodní digitální společnost Uber. Ve hře jsou...
Jednou z nejvýraznějších nevýhod elektrických automobilů proti jejich protějškům se spalovacími motory je čas nutný pro doplnění energie pro další cestu. Zatímco tankování fosilních paliv trvá řádově jednotky minut, doba nutná k dobití akumulátorů elektromobilu je několikanásobně delší.
Taxislužba Uber končí v Rusku. Ruská technologická společnost Yandex v pátek koupila za 702,5 milionu dolarů (zhruba 15 miliard korun) její podíl ve společném podniku pro provoz taxislužby. Yandex se tak stane jediným vlastníkem podniku s názvem Yandex.Taxi. Informovala o tom agentura Reuters.
Ukrajinská společnost GR8 Tech, dříve známá jako Parimatch Tech, vyvíjí systémy pro sázení, bookmaking a regulovaný online hazard. Loni přesunula kvůli válce část aktivit z Kyjeva do Prahy, kde si otevřela obří výzkumné a vývojové centrum. Podle generálního ředitele GR8 Tech Evgena Belousova je nicméně možné, že se bude zakrátko stěhovat znovu. „Máme víc vývojářů v Polsku než v Česku, přestože tam nemáme kancelář,“ podotýká Belousov v rozhovoru s E15.
Co mají společného Bill Gates, Dhiraj Mukherjee, Steve Jobs nebo třeba Václav Smil? Minimálně to, že všechny tyhle osobnosti můžeme považovat za inovátory. Ale pozor, za skutečné inovátory. V dnešním světě, pro který je tolik typické nadužívání prakticky všeho, bývá sice slovem inovátor označen téměř každý druhý podnikatel a inovací skoro každý drobný zlepšováček. Jenže pokud se chceme opravdu posouvat, měli bychom k sobě být přísnější.
Umělá inteligence byla a je díky převratnému chatbotu ChatGPT jedním z velkých témat úvodu letošního roku. Avšak zatímco velké firmy jako Alphabet a Microsoft její rozsáhlejší využití například v internetovém vyhledávání teprve připravují, jeden burzovně obchodovaný fond – anglicky exchange traded fund – tuto technologii aktivně využívá při investičních rozhodnutích už od roku 2017.
Vyhledávač letenek Kiwi.com zažil mimořádný rok. Nikdy s ním neletělo více cestujících než loni, obrat i díky zdražení letenek vzrostl na rekordních padesát miliard korun. Navazovat na úspěch bude ale pro brněnskou „globálně“ rozkročenou společnost složitější než kdy dřív. „Svět se zmenšil. Bohužel. Začalo to covidem, pokračuje válkou a mocenským soubojem Číny, Ruska a Západu. Relevantních dovolenkových a byznysových destinací ubývá a ubývat dál bude,“ říká spoluzakladatel Kiwi Oliver Dlouhý.
V pandemických letech 2020 a 2021 brněnský vyhledávač letenek Kiwi.com zabředl do hlubokých ztrát, loni ale vytěžil efekt odkládané poptávky a zaznamenal rekordní výsledky. Společnost utržila nejvíce od založení v roce 2012, a to padesát miliard korun, meziročně o 33 miliard více. Hrubý provozní zisk se vyšplhal na téměř deset milionů eur, zhruba 237 milionů korun. V exkluzivním rozhovoru pro E15 to uvedl zakladatel společnosti Oliver Dlouhý s tím, že to jsou předběžné výsledky.