ubytovací služby a eet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ubytovací služby a eet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od 1. ledna příštího roku se nejspíš rozloučíme se třemi sazbami daně z přidané hodnoty (DPH). Vláda totiž na čtvrteční tiskové konferenci představila v rámci Ozdravného balíčku čítající 58 opatření i redukci sazeb DPH na dvě a snížení daně například u knih. Jak bude nová daň z přidané hodnoty vypadat? Co bude patřit do jaké sazby? A kolik tento krok podle plánů má přinést do státní kasy?
Pod několik novel zákona připojil svůj podpis v pátek 16. prosince prezident Miloš Zeman. Od ledna se tak například zvýší přídavky na dítě o 200 korun na 830 až 1580 korun měsíčně. Končí také elektronická evidence tržeb (EET) a ruší se automatické zakládání datových schránek občanům.
Blížící se zrušení elektronické evidence tržeb, jemuž předcházelo vypnutí online pokladen během epidemie covidu, prudce snižuje ochotu restauratérů, provozovatelů hotelů či penzionů a maloobchodníků přijímat platební karty. Především podnikatelé z menších obcí stále častěji preferují tradiční formu úhrady. O zánik digitálního nástroje proti daňovým únikům usiluje vládní koalice Spolu a Pirátů se STAN. Návrh na zrušení zákona ke konci roku protlačila před měsícem Poslaneckou sněmovnou prvním kolem.
Jeden z největších politických pomníků bývalé vlády ČSSD a ANO má být nenávratně svržen. Zavedení elektronické evidence tržeb přitom stálo miliardy korun. Výdaje za samotný systém zaplatil stát, restauratéři, hoteliéři a obchodníci pak investovali do speciálních pokladních zařízení. Právě podnikatelé chtějí, aby EET zůstala zachována. Ovšem na dobrovolné, a nikoli povinné bázi, což by podle odhadů ministerstva financí přišlo až na 100 milionů korun ročně.
Elektronická evidence tržeb (EET) bude přerušena jen do konce letošního roku. Sněmovna dnes odmítla snahu Senátu o odklad EET pro další odvětví vyjma ubytovacích a stravovacích služeb a obchodu až do konce června 2023. Návrh na kratší odklad, který vláda zdůvodnila snahou nezatěžovat podnikatele po dobu epidemie koronaviru, nyní dostane k podpisu prezident.
Elektronická evidence tržeb (EET) bude přerušena jen do konce letošního roku. Sněmovna na úterní schůzi odmítla snahu Senátu o odklad EET pro další odvětví vyjma ubytovacích a stravovacích služeb a obchodu až do konce června 2023.
Elektronická evidence tržeb by se měla podle Senátu fakticky rozšířit na další odvětví až koncem června 2023. Horní komora tak na popud svého hospodářského výboru doplnila vládní předlohu, která má kvůli opatřením proti epidemii koronaviru přerušit užívání EET do konce letošního roku. Nyní bude na Sněmovně, zda na delší odklad spuštění EET pro řemeslníky, lékaře či advokáty přistoupí. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s tím nesouhlasila.
Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil, že elektronická evidence tržeb (EET) by se mohla odložit až do konce roku. Zatím Sněmovna schválila pozastavení celé EET na dobu stavu nouze a následující tři měsíce.
Až 15,2 miliardy korun by měla příští rok do státního rozpočtu přinést elektronická evidence tržeb, z toho 2,4 miliardy korun souvisí s jejím květnovým rozšířením na obory, které jí do této chvíle nepodléhaly. V následujících letech by měla do rozpočtu přinést ještě více. V roce 2021 by to mělo být 19,2 miliardy korun a v roce 2022 dokonce 20,5 miliardy korun.
Přijímáte platby v hotovosti a dosud tržby neevidujete? Od května 2020 budete muset.