účet v eurech - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu účet v eurech, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Energetická společnost ČEZ hodlá předčasně splatit významnou část svých starých dluhů, a ušetřit tak na úrocích. Na transakci, ve které firma plánuje skupovat své dluhopisy vydané v eurech a amerických dolarech, by mělo padnout až 12 miliard korun.
Pohled na spořicí účty v posledních měsících není žádná sláva. Banky snížily úrokové sazby v naprosté většině případů pod jedno procento. Na zajímavější čísla se člověk dostane jen v rámci „akční sazby“, která je na omezenou dobu nebo se vztahuje jen na určité množství peněz či má jinou podmínku, jako je minimální měsíční úložka nebo určitý počet zaplacení platební kartou. Jaké jsou k bankovním účtům alternativy a co si ohlídat?
Google, Facebook, Microsoft, Apple a Amazon za poslední rok dohromady vydaly téměř 19 milionů eur za lobbing v Bruselu. Technologické korporace každoročně zvyšují svoji aktivitu, od roku 2014 proběhly stovky schůzek mezi zástupci společností a eurokomisaři. Vyplývá to z veřejného registru lobbingu.
Ministerstvo financí vzkázalo obcím, že by měly více utrácet, aby podpořily nastartování ekonomiky. Mezi řádky musí každý vidět pokárání, že na obecních účtech je „zbytečně“ moc peněz. Kritizovat starosty za to, že šetří, je absurdní. Investovat budou. Ale potřebují k tomu alespoň trochu prostředí jistoty. Cestou je také využití podpory z Evropské unie.
Říká se mu „čistič z Hané“. Olomoucký investor Richard Benýšek sloužil Petru Kellnerovi jako krizový manažer. Naposledy ho zesnulý zakladatel PPF využil při řešení sporů se slovenským finančníkem Mario Hoffmannem, který Kellnerovi dlužil minimálně desítky milionů eur. „Řekl jsem mu: ‚Chtěl jste říct, že to tedy byla dobrá práce?‘ On nereagoval. Tak já znovu: ‚Náčelníku, tak co?‘ A on: ‚Ano, byla to dobře odvedená práce‘,” popisuje Benýšek jeden ze svých posledních rozhovorů s Petrem Kellnerem, během něhož ...
Německé úřady vyvinuly technologii, která propojí blockchain s eurem. Investoři budou moci nakupovat a prodávat cenné papíry na blockchainu a měnit je za peníze centrální banky. Podle agentury Reuters se tak podařilo překlenout propast mezi dvěma světy, které se zdály neslučitelné. Německá centrální banka uvádí, že se technologie bude dát rozšířit na celou eurozónu ještě dříve, než Evropská centrální banka (ECB) spustí digitální euro.
Počet lidí, kteří vstoupili na kryptoměnový trh a vyměnili své klasické peníze za inovativní technologií, meziročně vzrostl o 20 miliónů a za poslední měsíce kapitalizace kryptotrhu raketově překonala hodnotu 1 000 000 000 000 USD. Mnozí se dali zlákat růstem hodnoty nejznámější kryptomince bitcoinu.
K nesčetným těžkostem, kterým čelí tuzemské podniky dodávající světovému autoprůmyslu, přibyla další, a to zásadní: zdražování materiálů. Na dlouhodobá maxima vystoupala cena oceli, například v USA je nejdražší v historii. Nejvyšší cenovku za posledních deset let má měď, kobalt od začátku roku téměř zdvojnásobil hodnotu, vyplývá z dat světových burz. Český „autoland“ proto varuje: budeme nuceni zdražovat.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Majitelé stravenkových a benefitních karet od společnosti Edenred získají novou výraznou výhodu v podobě slev na benzín a naftu. Edenred totiž těmto zákazníkům ve spolupráci se společností Benzina ORLEN nabízí slevovou Tankartu, se kterou lze ušetřit i přes sto korun za jednu plnou nádrž. Cena s kartou bude u čerpacích stanic Benzina vždy nejvýhodnější a její uživatel tak už nebude muset sledovat ceny pohonných hmot ani přemýšlet kam si pro ně dojet. To zvýší jeho pohodlí.