uctenkova - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu uctenkova, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Potraviny zlevní, jakmile dodavatelé sníží ceny, předpokládá generální ředitel Albertu Jesper Lauridsen. Na českém trhu totiž podle něj oproti zahraničí působí hodně maloobchodníků a nikdo by nechtěl být „ten dražší“. Řetězec se také chystá rozšířit svůj e-shop do Prahy poté, co službu nejdříve ověřoval v jiných městech. „Myslím, že typický zákazník stávajících poskytovatelů není nutně stejný jako náš zákazník, i když existuje určitý překryv. Věřím, že na trhu bude dostatek prostoru pro každého,“ říká.
Elektronická evidence tržeb stojí už třetím rokem. Povinnost pro restaurace, hotely a obchody přerušila kvůli epidemii covidu na jaře 2020 vláda Andreje Babiše (ANO). Přitom právě v tomto roce chtěla spustit 3. a 4. vlnu EET. Rozšíření se mělo vztahovat na 300 tisíc živností včetně řemeslníků a také na praktické lékaře nebo advokáty. O elektronických pokladnách má už v březnu či v dubnu rozhodnout kabinet Petra Fialy (ODS).
Vláda možná zmírní svůj závazek nadobro skoncovat s elektronickou evidencí tržeb, kterou jako tehdejší ministr financí zavedl od prosince 2016 Andrej Babiš (ANO). Zánik on-line pokladen, které umožňují Finanční správě sledovat platby v restauracích, hotelech a v obchodech, slibovali především občanští demokraté a TOP 09. Hospodářská komora začala požadovat zachování systému na dobrovolné bázi. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ústupek zvažuje, rozhodne do dvou měsíců.
Do elektronické evidence tržeb (EET) je po pěti letech fungování aktuálně zapojeno 201 140 podnikatelů, kteří zaevidovali zhruba 18,4 miliardy účtenek. Vyplývá to z údajů finanční správy. EET je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují. Podnikatelé nicméně mohou evidovat dobrovolně. Projekt ale zřejmě skončí, vznikající vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty deklarovala v koaličního ...
Komunisté se o víkendu rozhodli, že podpoří vládní návrh státního rozpočtu pro letošní rok se schodkem 500 miliard korun. Na rozdíl od minulých jednání o rozpočtu, které se konaly během nouzového stavu, se ale o novele nebude rozhodovat zrychleně za jeden den, ale standardně několik týdnů. Strany už chystají pozměňovací návrhy.
Ještě než vláda začala uvažovat o půlbilionovém schodku státního rozpočtu, chtěla jít ministryně financí Alena Schillerová (ANO) spíše cestou úspor. Na začátku nouzového stavu v březnu slíbila zrušit nejen účtenkovou loterii, ale i čím dál nákladnější slevy na jízdném pro žáky a studenty a ponechat tuto výhodu jen důchodcům. Od slibu, který měl státní kase uspořit čtyři miliardy, ale couvla a slevy fungují dál.
Schodek státního rozpočtu v letošním roce kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku překročí 100 miliard korun. V České televizi to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Již ve čtvrtek ministerstvo informovalo, že počítá se zvýšením schodku státního rozpočtu na letošní rok, který je naplánován na 40 miliard korun, o desítky miliard korun.
Ministerstvo financí zruší kvůli boji s koronavirem účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET). České televizi to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Omezit chce i slevy na jízdném. Úspory mají připravit i další ministerstva.
Od prvního ledna mají obchodníci v Německu povinnost vydávat ke každému prodeji účtenku. Vláda si od této elektronicky zachytitelné povinnosti slibovala, že sníží možnost daňových úniků, protože s pokladnami se už nedá zpětně manipulovat. Podobné opatření funguje například v Chorvatsku (trochu jinak i v České republice, EET jde ale dál). Stačily necelé dva měsíce a opatření vyvolává kritiku prodejců, ale i členů vlády, která toto opatření přijala.
Snaha opozičních poslanců a senátorů napříč politickými stranami byla marná, vláda prosadila daňový balíček, který do státní pokladny přinese miliardy potřebné na splnění slibů, které dal premiér Andrej Babiš některým skupinám voličů. Někteří lidé si tak sice polepší, důsledkem balíčku však všeobecně bude zdražování.