úhradová vyhláška 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu úhradová vyhláška 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pandemie má nejen své poražené, ale také vítěze. Toho svého má i skupina bpd partners – a to diagnostickou firmu Diana Biotechnologies, v níž má bpd zhruba třetinový podíl. „Ještě loni se soustředila pouze na vývoj diagnostických metod, hledání a vývoj nových léků, nyní jí díky PCR testům vzrostly tržby téměř z nuly na stovky milionů korun,“ říká Pavel Brůžek mladší, šéf bpd partners, která spravuje majetek miliardářů Vasila Bobely, Petra Pudila a Jana Dobrovského.
Bez finančních prostředků naspořených v minulých letech a tučné injekce od vlády by české zdravotnictví kvůli dopadům koronakrize už zřejmě bojovalo o život. Obavy má i Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která je ze sedmi tuzemských zdravotních pojišťoven největší a její služby využívají zhruba dvě třetiny občanů.
Pod nejvýše postaveným mužem Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeňkem Kabátkem se kýve křeslo. Nechal se přednostně očkovat proti koronaviru, ale k rezignaci důvod nevidí. Chce počkat na rozhodnutí správní rady, která bude jednat v pondělí a bude se zabývat i hospodařením pojišťovny. Za loňský rok se propadne do ztráty, ovšem zatím ji vykryje z naspořených 34 miliard korun. „Od roku 2014 jsme vytvářeli rezervy. Od začátku jsem říkal, že jsou určeny pro hubená léta, a to jsem nic netušil o nemoci COVID-19,“ ...
Všeobecná zdravotní pojišťovna očekává letošní propad příjmů o 31 miliard korun, ministerstvo zdravotnictví pokles výběru pojistného odhaduje až na 40 miliard. Vzhledem k rekordním přebytkům by letos měla být péče hrazena bez výrazného omezení, říká VZP. Příští rok však zřejmě bude muset zdravotnictví pomoci stát.
Z rezerv zdravotních pojišťoven bude podle premiéra Andreje Babiše (ANO) potřeba na zdravotní péči čerpat peníze už příští rok. Do zdravotnictví by příští rok mělo jít 350 miliard korun, meziročně o 26 miliard navíc. Podle premiéra je možné uvažovat ještě až o šesti miliardách navíc. S odbory chce dál jednat, až budou mít přesnější data. Podle odborů chybí i po navýšení ještě asi 19 miliard, pro domácí péči 600 milionů korun a pro sestry v sociální péči 300 milionů, o nichž se bude dál jednat. Debatu se ...
České zdravotnictví potřebuje stále více peněz. Šéf rezortu Adam Vojtěch tvrdí, že nějaké lze ještě najít ve větší efektivitě uvnitř systému, ale nové zdroje budou muset přijít i zvenčí. Nebrání se ani debatě o zvýšení spoluúčasti pacientů, ačkoli konkrétní kroky mu zakazuje programové prohlášení vlády. „Chtěl bych svolat kulatý stůl zástupců všech stran a bavit se o tom, co jsou schopni akceptovat,“ říká Vojtěch.
České zdravotnictví je na tom velmi dobře, výběr na pojistném dynamicky roste. Na dnešní snídani E15 Premium s tématem Budoucnost zdravotnictví to řekl ministr v demisi Adam Vojtěch. Financování a budoucnost zdravotnictví je podle něj širokým tématem, kterému by ministerstvo mělo věnovat nejvíce pozornosti. „Dnes se ale o toto nikdo příliš nezajímá, protože se Česku výjimečně dobře daří,“ posteskl si ministr.
Všechny nemocnice v Česku by mohly po roce 2020 nevyléčitelně nemocným a umírajícím pacientům začít poskytovat paliativní péči. Její podobu i proplácení ze zdravotního pojištění má nastavit projekt za evropské peníze, který by měl začít letos. Do pilotního ověření ve zdravotnických zařízeních poplynou desítky milionů korun. Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.
Žádný jiný premiér ani žádná jiná vláda nečekala na jmenování tak dlouho. Kabinet Bohuslava Sobotky – podle veřejných vyjádření jeho představitelů – také působí hodně nesourodě. Premiér přesto věří v jeho úspěch a ve čtvrtek, kdy jsme rozhovor vedli, při tomto tvrzení působil velmi uvolněně a sebevědomě. Zároveň se ale netají tím, že vládu čekají mnohá rizika. „Existuje určitá nejistota v příjmech státu i určitá rizika na výdajové straně rozpočtu,“ říká premiér.