ukrajina aktuálně dnes - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ukrajina aktuálně dnes, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ukrajinská společnost Ukrpol, jejíž závod ve městě Stryj v září navštívil redaktor e15, tiskne vše možné od letáků a knih až po obaly na léky a potraviny. S jejími produkty se můžete setkat například v českých supermarketech Albert nebo v ukrajinském McDonaldu. I její činnost však v posledním roce a půl poznamenala ruská agrese. Podnik bojuje s poklesem tržeb či odvody zaměstnanců na frontu. Přesto se nevzdává a dokonce plánuje nové obchody s partnery v západních zemích, včetně Česka.
Letošní předvolební kampaň na Slovensku působí velmi vyostřeně. Provázejí ji až nenávistné výroky i rvačky mezi politiky. Podle slovenského ekonoma a bývalého politika Miroslava Beblavého to ale v tamější společnosti vře mnohem méně než před posledními volbami v roce 2020. „Že se Fico stal tématem voleb, je pochopitelná chyba demokratického tábora, na kterou i sám Fico rád přistoupil,“ myslí si dlouholetý poslanec Národní rady SR. V rozhovoru s e15 Beblavý uvažuje nejen o tom, jakého politického lídra ...
Slovensko na podzim čekají předčasné parlamentní volby, ve kterých se budou o přízeň voličů ucházet dobře známé i nově vzniklé politické subjekty. Ty zatím poslední v roce 2020 vyhrálo hnutí OĽaNO a premiérem se stal Igor Matovič. Jeho preference ovšem prudce klesly a do rolí favoritů se stavějí jiní kandidáti. Kdo se o post premiéra uchází a co říkají aktuální volební průzkumy?
Říká se, že aktuální stav ekonomiky se nejlépe pozná podle toho, jak se staví. Kdyby se mělo usuzovat z toho, jak se stavějí v Německu nové byty a rodinné domy, museli bychom říci, že Německo padá do vážné krize, která rozhodně nezačala dnes, ale táhne se posledních dvacet let.
Kosovský startup Gjirafa, do kterého vložila peníze řada českých investorů včetně šéfa Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, druhého nejbohatšího Čecha Daniela Křetínského nebo zakladatele Credo Ventures Ondřeje Bartoše, chystá prvotní úpis akcií na newyorské technologické burze Nasdaq. IPO by mělo podle plánů zakladatele Gjirafy Mergima Cahaniho ocenit firmu na miliardu dolarů, čímž by se podstatně zhodnotily i podíly českých investorů. A Gjirafa by se zároveň stala prvním jednorožcem z albánsky mluvících ...
Jurij Karpinskyj řídí společně s otcem a bratrem skupinu Ekran, která působí v západoukrajinském městě Stryj. Až do loňského roku zaměstnávala stovky lidí. Pak ale začala ruská invaze, jež otřásla jejich podnikáním i soukromým životem. Jaké je dělat byznys uprostřed války a za jakých podmínek si dokáže představit uzavření míru s Ruskem, říká ukrajinský podnikatel v rozhovoru s e15.
České hospodářství neprožívá nejlepší období. Tuzemský automobilový průmysl přechází z krize do krize, na realitním trhu se plní sud střelného prachu a v ideální kondici není ani státní pokladna. Přesto existují obory, které u investorů budí nejen důvěru, ale i velký zájem. Příkladem je logistika a zejména pak ta s přidanou hodnotou. „Není to jen covidem, ale celkově platí, že lidé se učí víc a víc nakupovat online, chtějí zboží vyexpedovat rychle a co nejblíže domovu. O firmy, které toto umí nabídnout, je...
Ryanair v Praze rozšiřuje svou nabídku. Ke třem stávajícím bázovaným letadlům přidá čtvrté. Tvrdí, že takto investuje sto milionů dolarů, 2,3 miliardy korun, a vytvoří tři desítky nových pracovních míst. V zimě zavede šest nových linek, celkem jich nabídne 27, a hodlá přepravit celkem 2,4 milionu cestujících. Během tiskové konference přitom zástupci Ryanairu kromě představení novinek ostře kritizovali Letiště Praha.
Ten příběh je už docela zapomenutý, ale právě teď je ta správná chvíle si historii mobilního vojenského radaru ReUnion připomenout. Před deseti lety šlo o poměrně odvážný nápad českého průmyslu, který chtěl – alespoň ve východoevropském prostoru – oživit dávnou slávu technologií s logem Tesla z dob Československa. Kolem roku 2013 totiž hned několik armád začalo řešit, jak nahradí zastaralé sovětské radiolokátory, a unifikovaný mobilní 3D systém na kolovém podvozku se jevil jako univerzální a ideální řešení...
Vládní pětikoalice provedla několik změn v konsolidačním balíčku. Podle ekonoma a člena NERV Aleše Roda i proto, že původní návrhy nebyly dostatečně podložené dopadovými studiemi a změny reagují i na vývoj ekonomiky v prvním pololetí letošního roku. Příkladem může být zdanění alternativ ke klasickým cigaretám, které podle něj nebralo v úvahu zdravotní rovinu. „Pro politiky je hlavním účelem získávat příjmy pro stát,“ říká v rozhovoru.