ukrajinské letadlo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ukrajinské letadlo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Stryj má do budoucna obrovský byznysový potenciál,“ je přesvědčený Andrij Stasiv, místostarosta zhruba šedesátitisícového města na západní Ukrajině. Na starosti má hospodářský rozvoj regionu, ve kterém žije více než sto tisíc obyvatel. Podle něj by se západní firmy včetně českých neměly bát vstoupit na ukrajinský trh. „Když si u nás otevřete továrnu, pomůžete nám zastavit ruské agresory,“ říká Stasiv v rozhovoru, který vznikl v rámci reportážní cesty e15 na Ukrajinu.
Z války na Ukrajině, která začala ve čtvrtek 24. února 2022, se stává vleklý konflikt. Bojuje se především na jihu a východě Ukrajiny. Dějištěm krvavé bitvy se stal Bachmut, ekologickou katastrofou znamená zničení Kachovské přehrady. Probíhá dlouho připravovaná ukrajinská protiofenziva, podle posledních zpráv Ukrajina postupuje na jihu, kde se armádě podařilo prolomit takzvanou Surovikinovu linii.
Vůdce ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin byl na palubě letadla, které se ve středu zřítilo na severozápadě Ruska, potvrdili vyšetřovatelé na základě analýzy DNA. Identita všech deseti zemřelých souhlasí se jmény uvedenými na seznamu pasažérů.
Soukromé letadlo, na jehož palubě byl i šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, ve středu večer havarovalo v ruské Tverské oblasti severně od Moskvy. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na úřady. Zemřelo všech sedm cestujících a tři členové posádky, příčina pádu letadla je předmětem vyšetřování.
Válka na Ukrajině zásadně změnila bezpečnostní situaci v Evropě. Země na starém kontinentu se cítí ohrožené a masivně investují do svých armád. Důležitou roli ve výzbroji jednotlivých států hrají stíhačky. Na jaké letouny evropské země spoléhají a které se rozhodla zvolit Česká republika?
Pětistovka výchovného dozná změn, jen letos spolkne devatenáct miliard. Vládu čeká další střet. Německé dovolenkářské impérium expanduje do Česka. I bez ruského oligarchy cílí na miliardy. Byty v Praze a Středočeském kraji opět zdražují. Ceny míří dolů pouze na Moravě. Pohádka tisíce a jednoho kilometru. Kupkův plán dostavět síť dálnic do deseti let je mimo realitu. Pojďme se podívat na důležité události tohoto týdne, o kterých jsme v e15 psali.
Ani po více než týdnu nepřestává jméno Jevgenije Prigožina přitahovat pozornost. Pomiňme, že vojenské tažení proti hlavnímu městu by ve standardní zemi nutně vedlo k uvěznění pachatele. Zajímavé je spíše to, jak v současné době vypadá situace kolem jeho mediálního obrazu. Z téměř romantického hrdiny se prakticky přes noc stal naprostý vyvrhel. Tam, kde nebyla kritika vůbec možná, se najednou valí ze všech stran. I když si nakonec nejspíše, ostatně jako vždy, najde cestu, není to pro ruskou propagandu ...
Na konci dvoudenního summitu NATO ve Vilniusu britský premiér Rishi Sunak prohlásil, že Severoatlantická aliance udělala „značný pokrok“ v poskytování podpory Ukrajině. Členské státy v Litvě oznámily nové balíčky vojenské pomoci a dohodu o změně budoucího procesu členství v alianci. Skupina G7 také představila dlouhodobé bezpečnostní záruky pro Ukrajinu. Přesto Ukrajina neobdržela pozvánku ke členství v NATO. Důležitým tématem byly i obranné rozpočty členů.
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světa investic.
Během českého předsednictví v Radě Evropské unie měl zásadní podíl na uzavření klíčových dohod týkajících se snížení spotřeby či společných nákupů plynu. Nyní se chystá společně s prezidentem Petrem Pavlem na summit NATO ve Vilniusu, kde Česko plánuje podpořit členství Ukrajiny v Severoatlantické alianci. „Pokud bychom Ukrajincům tuto vizi sebrali, šla by jejich morálka dolů a to si nemůžeme dovolit,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf zahraničního odboru na Pražském hradě Jaroslav Zajíček.